TIP NA VYBAVENÍ: Nádobí od Klean Kanteen umí zjednodušit cesty s malými dětmi

TIP NA VYBAVENÍ: Nádobí od Klean Kanteen umí zjednodušit cesty s malými dětmi

Život aktivního cestovatele je pro planetu občas dost náročný. Moc dobře vím, že to množství letů, které za život absolvuji, jen tak něčím nevykoupím, ale přesto se snažím v běžném životě dělat co nejvíce kroků k tomu, aby tomu tak bylo. Například už roky nekupuji jednorázové lahve, ale používám na cesty i doma udržitelné alternativy kvalitních znovu naplnitelných lahví. Když jsme se stala matkou, musela jsem vymyslet podobnou alternativu i pro dceru. Volba nakonec padla na značku Klean Kanteen, pro niž je UDRŽITELNOST klíčovým slovem.

Rodinná firma Klean Kanteen má základnu v Kalifornii a první lahev z nerezové oceli uvedla na trh už v roce 2004. Za 15 let své existence nejen dokonale vyladila své produkty, ale stala se také nositelem důležitých hodnot. Kvalita se totiž neodráží jen ve zboží, ale i respektu k zaměstnancům a místům, kde produkty vyrábí. Zboží Klean Kanteen je ručně vyráběno v čínských sociálně a environmentálně zodpovědných továrnách, jenž nabízí bezpečnou a fair práci.

Kvalita a funkčnost především

Vysoce kvalitní nerezová ocel je absolutně zdravotně nezávadná (žádné ftaláty, olovo či toxiny!) a nikdy nezachytává cizí pachy a příchutě. Hrdla mají průměr 44 mm, což znamená nejen pohodlné pití, ale zejména velmi pohodlné vymývání. Množství velikostí zaručuje, že se bude dobře držet i v malých ještě neohrabaných ručičkách, a oblé hrany minimalizují zranění. A v neposlední řadě jsou to úžasné designy, díky nimž děti snadno donutíte dodržovat pitný režim!

Co jsme odzkoušeli?

Už měsíc absolvuji všechny výlety a cesty s kompletním vybavením od Klean Kanteen a má nadšení stoupá, vypíchnu proto hned několik výrobků, které všem rodičům usnadní cesty a dovolené.

Malá dětská lahev se savičkou Sippy Cap

Na krátké jednodenní cesty nebo do letadla se dá skvěle využít dětská lahve KID CLASSIC, která má objem 355 ml a pro větší děti se dá také uzavřít sportovním uzávěrem typickým pro cyklolahve. Je lehká, má krásné designy a snadno ji vezmete i v kabelce či malém batohu. Pro mě se po měsíci stala pomůckou, bez níž s dítětem prakticky nevycházím domů. Navíc oceňuji pohodlné ouško na nošení a odolný povrch, který se ani po opakovaném pádu nějak neponičil.

Velká lahev se sportovním uzávěrem

Pro větší děti oceníte lahev s objemem 532 ml. Stejně jako ostatní je i tato lahev vhodná do většiny standardních držáků na lahve, ideální je třeba pro první cyklovýlety. Uzávěry lahví jsou kompatibilní a ani tady nechybí praktická ouško, díky němuž se dá také připnout přes krarabinu na batoh. Mimochodem tento objem už využijí poměrně často i dospělí!

Nerezová termolahev

Naprostou perličkou jsou dětské nerezové termolahve, které využijete nejen v zimě, ale také ve vedrech. Díky širokému hrdlu totiž můžete do tekutiny přidat i ledové kostky a celý den tak dítěti poskytovat studené osvěžení. A mimochodem horká vydrží tekutina v termolahvi celých 12 hodin, ledová pak dokonce 40.

Termoska na jídlo

Snad nejvíce oceňuji termosku na jídlo s objemem 237 ml, který je přesně vhodný pro obědovou porci cca jednoletého dítěte. Klidně si tak ráno ještě teplé jídlo připravuji do termosky a celý den na opuštěných horách je pro mě s dítětem bez zbytečné návštěvy chaty jen za účelem ohřívání oběda. Pro větší děti či dospělé se pak nabízí i objem 473 ml. Důležité je zmínit, že ve větší lahvi udrží jídlo déle svou teplotu. V termosce o objemu 237 ml vydrží jídlo horké či studené 5 hodin, ve větší pak dokonce hodin 8.

Kde zboží Klean Kanteen nakupovat?

Pokud vás příjemný design a dokonalá funkčnost zboží Klean Kanteen zaujala, jistě vás bude zajímat, kde si jej prohlédnout či nakoupit. Velký výběr naleznete na eshopu www.skibi.cz, kde mimochodem najdete i seznam kamenných prodejen. Další možností je například cykloprodejna www.kola-radotin.cz/prodejna.

Shrnutí výhod na závěr:

  • absolutní zdravotní nezávadnost

  • udržitelný přístup firmy

  • skvělé designy

  • funkčnost

  • rozlišné velikosti a zároveň kombinovatelná víčka

  • termo zboží v nabídce

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: