TIP NA VYBAVENÍ: České merino oblečení jednoduchého designu a přívětivé ceny

TIP NA VYBAVENÍ: České merino oblečení jednoduchého designu a přívětivé ceny

Merino oblečení už dnes řada cestovatelů a horalů zná, ale pro mnoho lidí je tento materiál stále neznámý. Navíc ne vždy se sejde jednoduchý design, kvalita české výroby a přijatelná cena. Všimla si toho i milovnice hor a kvalitních materiálů Renáta Bordovská a rozhodla se nabídku na českém trhu rozšířit. Vznikla tak krásná značka TARENA.

O značce TARENA

Před dvěma lety se tyto záliby spojily a vznikla unikátní česká značka TARENA. “Název Tarena je přesmyčka mého jména Renáta. Je to jednoduchý název a také byla volná internetová doména,“ směje se Renáta. Jako logo značky zvolila 4 kolečka symbolizující čtyři roční období, čímž říká, že merino vlna je skvělý materiál po celý rok.

Všechny výrobky firmy TARENA jsou vyráběné z importované australské a novozélandské vlny merino, ale vše je poctivě šité v České republice – ponožky v ponožkárně z Brna, oděvy ve středních Čechách a další výrobci možná přibudou.

Co se týče designu, tam je směr vytyčený docela jasně. „V tomto značka nese můj otisk – mám ráda jednoduché věci, v oblečení navíc minimalistické jednobarevné věci umožňují snadnou kombinovatelnost s dalšími kusy oděvu.“ Značka je zaměřená na muže i ženy. V tuto chvíli nabídka obsahuje základní výběr triček, dámská tílka a kalhotky, tunely a ponožky. Pokud se značce bude dařit, přibudou i další modely.

Náš dojem

I v redakci jsme měli možnost vyzkoušet některé kousky značky TARENA a nadšení je veliké. Jednoduchý a jednobarevný design triček a tílek je ideální na cesty do hor i do města, mají jednoduchý střih, který sedne, a spodní prádlo je pohodlné a nikde netlačí. Skvělý je také klasický tunelovitý multifunkční šátek, který by neměl chybět v žádném cestovatelském batohu – ochrání krk při nachlazení, zahřeje jako čepice, ukryje hlavu před sluncem.

Za velké plus považujeme přívětivou cenu. Ve srovnání se zahraniční konkurencí je rozdíl v ceně výrazný, ale i mezi českými značkami je cena poměrně příznivá. Kvalita je přitom srovnatelná se známými značkami.

Výhody Merino vlny

V současné době je povědomí o merino vlně spojené hodně s outdoorovými aktivitami, to má své dobré opodstatnění. Vlastnosti vlny vyniknou při vyšší fyzické zátěži, když se člověk potí, nebo když potřebuje funkční oblečení na delší dobu, např. při cestování. Vlna poskytuje suché teplo, v teplém období naopak materiál zbytečně nezahřívá. Vlna pojme poměrně dost vlhkosti a stále udrží dobré tepelné vlastnosti, tj. na zpoceném těle udrží teplo déle než bavlna nebo polyester.

Velký potenciál má tento materiál i v běžném životě na každodenní nošení. Skvěle se v něm také spí a jako první vrstva na tělo v zimě nic lepšího snad neexistuje. Výhoda je, že tričko není třeba prát po každém nošení, často stačí nechat přes noc jen vyvětrat. Pro alergiky je vlna přímo ideální volba.

Kde TARENA produkty nakoupit?

Zboží si můřete objednat na přehledném eshopu tarena.eu, kde budou přibývat i další plánované kousky. V současné době se pracuje na prototypu pánských trenýrek, triček s dlouhým rukávem a na dámských letních šatech.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: