TIP NA TREKY: Náramek, který v případě problému řekne to důležité za vás

TIP NA TREKY: Náramek, který v případě problému řekne to důležité za vás

Při záchraně života jde doslova o vteřiny a rychlý přístup k důležitým informacím, které umožní okamžitou identifikaci, to nejvhodnější ošetření a možnost kontaktovat vaše nejbližší. A jak to případnému zachránci zjednodušit?

Cestujete sám? Hodně sportujete? Lezete po horách? Nebo třeba nejste v ideální zdravotní kondici? V podstatě každému se může doma, na výletě nebo na cestách v cizí zemi přihodit nějaký zdravotní problém, kvůli němuž sami nebudete schopni komunikace. Aby vás záchranáři byli schopni okamžitě identifikovat a zjistit případné podrobnosti o zdravotním stavu, využijte eBODY ID náramek, který záchranáři získají okamžitý přístup ke komplexnímu zdravotnímu a osobnímu profilu uživatele eBODY ID systému. A nezapomeňte si ve svém EBODY ID profilu uložit vše k cestovnímu pojištění. Náramek vám na ruce zůstane. Batoh, peněženku nebo mobil mohou při nehodě nenávratně zmizet. Baterie se vybijí apod.

Jak to přesně funguje?

Jste v bezvědomí a neschopen komunikace. Záchranář zjistí z vašeho náramku váš unikátní ID kód a PIN. Ty pak zašle v sms na uvedené telefonní číslo a bratem obdrží všechny důležité informace a vás podrobný zdravotní profil si prohlédne na internetu. Více už v následujícím videu:

https://www.youtube.com/watch?v=uTG0MFrsFdk

Co je to eBODY ID rychle a stručně?

Jedná se o zdravotně pohotovostní systém BODY ID náramku napojeného na webovou a SMS aplikaci, ve které si uživatel vytvoří vlastní profil obsahující pohotovostní kontakty, důležité zdravotní a osobní informace (je možné nahrát také dokumenty), které usnadní postup profesionálním záchranářům, lékařům a také laickým zachráncům v případě, kdy uživatel eBODY ID systému utrpí úraz nebo onemocní tak, že nebude schopen všechny tyto informace sám komunikovat.

Všimnou si zachránci, záchranáři a lékaři, že mám online zdravotní profil eBODY ID?

Podobné náramky jsou celosvětové rozšířené a u nás mnoho záchranářů tuto možnost zná a o systému eBODY ID a jeho funkcích postupně informujeme všechny složky Integrovaného záchranného systému a nemocnice, dále média a jejich prostřednictvím širokou veřejnost. Náramky jako nosiče štítku s kódy jsou nejvhodnějším prostředkem. Záchranář a lékař Vám ruku vždy prohlédnou – minimálně kvůli nahmatání pulzu, změření tlaku, zavedení kanyly, odběru krve…

Peněženku s informačními kartičkami ztratíte, mobil rozbijete. Náramek je rozhodně praktičtější.

Nespornou výhodou je funkčnost nejen v Česku, ale také všude na světě

Zaslání SMS se základními informacemi funguje po celém světě a stejně tak všude tam, kde mají přístup na internet, mohou záchranáři  přistoupit v režimu čtení do online zdravotního profilu prostřednictvím přístupových kódů uživatele. Aplikaci lze navíc zobrazit i v anglickém jazyce (je na uživateli, jestli do zdravotního profilu vloží své údaje i v jiném jazyce, např. do závorky) a do budoucna bude jazykových mutací přibývat. Proto je aplikace eBODY ID vítaným pomocníkem pro turisty a cestovatele, zaměstnance na zahraničních pracovních cestách či studenty na zahraničních pobytech.

Pokud vážně onemocníte nebo utrpíte úraz v zahraničí ve čtyři hodiny odpoledne, potrvá dalších šestnáct hodiny, než se tamní lékaři spojí s těmi vašimi v ČR. Díky aplikaci budou mít potřebné informace k dispozici ihned.

Pro koho mohou být náramky opravdovým pomocníkem?

Pro kohokoli, kdo chce mít důležité informace neustále při sobě. Náramky BODY ID ocení cestovatelé, rodiče s malými dětmi, které se snadno ztratí. Ocení je jistě i sportovci nebo lidé trpící epilepsií i diabetes či alergici.

Nedostane se k osobním informacím někdo nepovolaný?

Nebojte se při ztrátě je možné náramek ve svém účtu na www.ebodyid.com kdykoli deaktivovat (odpojit od profilu EBODY ID), aby se nepovolané osoby nedostali k údajům. Při nalezení je možné zase aktivovat, příp. pořídit náramek s novými přístupovými kódy.

Kde je možné si náramek objednat?

Svůj BODY ID si můžete navrhnout sami. Vybírat můžete z mnoha typů náramků všech velikostí a pestrých barev. Na štítek si vedle klasických údajů můžete nechat napsat i své oblíbené motto a vše doplnit obrázkem. Nakonec si na náramek můžete přidat ještě ozdobný znak. Veškeré další potřebné informace naleznete na www.ebodyid.com (zde si založíte svůj profil EBODY ID) a na www.bodyid.com (zde zakoupíte náramky).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: