Termín netradičního hudebního festivalu v Banátu už je znám

Termín netradičního hudebního festivalu v Banátu už je znám

Jestli se vám omrzely masové komerční hudební festivaly a toužíte poslouchat zajímavou muziku na zajímavém místě, zkuste se v létě vydat do českých vesnic v rumunském Banátu. Letošní ročník proběhne opět v nádherné vesničce Eibenthál, a to od 22. do 25. srpna.

,,Myslím, že to je úplně jiný festival než ty, na které jsou všichni v Čechách zvyklí, je to hodně syrové a nekomerční. Hlavním cílem je pomoc při rozvoji turistiky, která je asi nejšetrnější možností, jak udržet českou populaci v horách nad Dunajem. Je to pro mě srdeční záležitost,“ říká jeden z hlavních organizátorů Štěpán Slaný.

Banátský festival má opravdu několik jedinečných pozitiv. Jednou z nich je to, že součástí nejsou jen vystoupení českých kapel, ale i krajanský festival, na jehož tradici celá akce navazuje. Těšit se můžete na tradiční zpěv, hudbu i tanec.

Další opravdu výjimečnou výhodou je možnost cestovat do Banátu v autobuse s některou z kapel. Takže je naprosto běžné, že vám budou v při cestě koncertovat kapela Wohnout, Zrní nebo zpěvačka Lucie Redlová.

V neposlední řadě máte skvělou příležitost navštívit i další banátské vesnice, které na vás dýchnout nezapomenutelnou atmosférou. Vydejte se na trek a dojděte z Eibentálu přes Rovensko a Gerník až do Svaté Heleny. Kochejte se nádhernou krajinou, na noc se zastavte u místních a podpořte tak rozvoj turismu v tomhle krásně zapadlém koutě světa.

Více informací o festivalu najdete na www.festivalbanat.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: