Světový rekord: 5 kontinentů za 1 den (VIDEO)

Světový rekord: 5 kontinentů za 1 den (VIDEO)

Nový světový rekord dosáhl Nor Gunnar Garfords a jeho přítel, filmař Adrian Butterworth. Během jednoho dne stihli navštívit pět kontinentů. Ještě se vám bude zdát vaše dovolená příliš krátká?

Rekormani podnikli cestu 18. června 2012. Přestože oficiálně trvala 29 hodin, díky časovým posunům se vešli do jednoho dne. Přestože času nebylo nazbyt, podařilo se jim na každé zastávce opustit letiště a natočit část pro dokument „Continent run“.

Itirenář cesty

Startovali v Asii, pokračovali do Afriky, Evropy, Severní Ameriky a skončili v Jižní Americe. Níže následuje přehled letišť a časů odletů a příletů. Nejvíce času na natáčení mimo letiště měli v Cassablance – celé čtyři hodiny mezi lety.

Istanbul (SAW) – Casablanca (CMN) – 01:10-04:10 – Air Arabia
Casablanca (CMN) – Paris (CDG) – 07:35-11:35 – Air France
Paris (CDG) – Punta Cana (PUJ) – 13:30-16:20 – Air France
Punta Cana (PUJ) – Caracas (CCS) – 21:00-22:05 – GOL

Extrémním cestovatelům se rychlé cestování zalíbilo, přišli také s myšlenkou na misi, během které plánují navštívit všechny země na světě do konce roku 2013.

Podívejte se na video z onoho jednoho rychlého dne. Butterworth pracuje na krátkém dokumentu o jejich cestě a plánuje vydat ještě v letošním roce.

Zkušenosti čtenářů

Ivan Brezina

Je to stejne hloupe jako soutez kdo sni vic knedliku. Behem jednoho dne samozrejme nemaji cas niceho si vsimnout, nic prozit, s nikym se potkat, o nicem premyslet… Vypovida to jen o rychlosti letadla, nic vic. „Přesouvání se z místa na místo rychlostí sto mil v hodině nikoho neudělá ani o trochu silnějším, šťastnějším či moudřejším,“ varuje britský filozof a básník John Ruskin (1819 – 1900). „Na světě toho vždy bylo k vidění víc, než člověk stačil shlédnout, byť by kráčel sebepomaleji. Lidé neuvidí o nic lépe, když pojedou rychle. Na čem opravdu záleží, je myšlení a vidění, nikoli rychlost. Kulce přece nikterak neprospívá, že letí rychle, a člověku, je–li opravdu člověkem, nikterak neškodí, když jde pomalu. Neboť jeho sláva nespočívá v pohybu, nýbrž v bytí…“

web
Ivan Brezina:

Nelze nesouhlasit… Bohužel.

Petr

Je to trapny, nic s cim s chlubit, jen vypovida o hlouposti nasi doby a jak si lidi niceho nevazi

Milan

Mně to připadá jako dobrá recese, o hlouposti doby svědčí třeba to, že tady není téměř jediný text bez pravopisné chyby – viz třeba v tomto: zkončili; oficielně…

David

Podle mě super nápad a myslím, že prožitek z poznávání jim nahradilo vzrušení z rychlých přesunů a „ocitání“ se na jiných kontinentech.
A přiznám se, že bych nikdy nevěřil, že to jde a za nápad a uskutečnění velký respekt!..
A jsem zvědaví na další „misi“ navštívit všechny země na světě do konce roku 2013.
Fandím lidem co dělají nové a zajímavé věci!..

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: