HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Staré opevněné město Galle

Staré opevněné město Galle

Před příchodem Portugalců v 16. století bylo Galle známo jako Gimhathiththa a bylo hlavním přístavem ostrova. Vrcholu svého rozvoje dosáhlo v 18. století během holandské koloniální nadvlády. Galle je příkladem opevněného města postaveného v jižní a jihovýchodní Asii Evropany. Evropské a tradiční asijské architektonické styly se zde prolínají a mísí.

Významný přístav je vzpomínkou na dlouhou přítomnost Holanďanů na Srí Lance. Zřejmě největším důkazem je Holandská pevnost zabírající úctyhodnou plochu šestatřiceti hektarů, dnes památka UNESCO. Byla postavena v roce 1663 a překonala všechny nástrahy, kterým byla nucena během staletí odolávat. Zatímco město Galle bylo zničeno tsunami v roce 2004, vnitřek pevnosti zůstal kryt vysokými hradbami. Ty chrání vnitřní pevnost, tedy starou část Galle společně s typickými holandskými domy. V pevnosti najdete několik hezkých historických uliček, včetně hotelů (od 5 do 200 USD) a restaurací, muzeí, kostelů a mešit. Prohlídka vám zabere půl dne, ale díky příjemné atmosféře vás pevnost v Galle bude lákat k delšímu pobytu.

Místní Oriental hotel, postavený pro holandské vládce v roce 1684, je klenotem koloniální architektury. Jeho součástí je překvapivě klidný a přátelskou atmosférou provoněný bar. Jen nedaleko odtud se nachází malá příjemná pláž doslova stvořená ke koupání. Většina cestovatelů však dává přednost koupání na plážích Unuwatuna, Weligama a Tangalla, které jsou trošku dál na JV.

N6 1 17 E80 13 7

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: