Staňte se učitelem Školy v ráji na Lomboku!

Staňte se učitelem Školy v ráji na Lomboku!

Stali byste se rádi dobrovolníky? Vydejte se do Indonésie na ostrov Lombok a učte děti ve Škole v ráji!

Občanské sdružení Škola v ráji se zaměřuje na vzdělávání dětí a mládeže na ostrově Lombok v Indonésii. Na Lomboku působí od roku 2013, kdy rozjížděli projekt ve škole v Petiwungu. V současnosti připravují i nový projekt spolupráce se školou v Kabulu, ve vnitrozemí ostrova, kde je situace ve školství a vzdělávání velmi složitá. Snaží se proto soustavně zvyšovat kvalitu výuky a umožnit dětem zvolit si vlastní budoucnost. Aktivně také vyhledávají potenciální lokální partnery se zájmem o spolupráci a zvyšování kvalitního vzdělávání.

Nejširší nabídku průvodců a map Indonésie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Staňte se učitelem

Škola hledá dobrovolníky pro výuku jak na prvním i druhém vzdělávacím stupni ve škole v Kabulu, tak na druhém stupni v ekoškole Sayang-Ibu v Gunnungsari. Dále hledají zájemce o výuku a působení v několika školách, dětských klubech a komunitách na severu Lomboku, kde působí jejich místní spolupracovnice paní Aisyah.

Také spolupracují s výběrovou střední školou Sayang-Ibu v Gunnungsari, která hledá učitele pro výuku ekologické výchovy a cizích jazyků. Působení dobrovolných učitelů a jejich místo působení a rozvrh domlouvají s každým zájemcem individuálně. Studenti českých vysokých škol, kteří se do projektu zapojí, mají možnost čerpat stipendium z fondu mobility. Zeptejte se na své fakultě.

Požadavky:

 • ochotu zůstat na místě alespoň 2 měsíce

 • angličtina na pokročilé úrovni

 • čistý trestní rejstřík

 • pedagogické zkušenosti nebo zkušenost z práce s dětským kolektivem výhodou, ne podmínkou

 • empatie a používání selského rozumu

 • flexibilita a schopnost improvizace

 • respekt k místním lidem a zvyklostem

Nabízíme:

 • Churchillovo „pot a slzy“

 • dobrý pocit, že uděláte pro někoho něco důležitého

 • nová přátelství s místními

 • možnost zajištění nebo doporučení ubytování v místě

 • poradenství a turistický servis od našich místních spolupracovníků

 • jedinečná zkušenost a zažitky

Ostrov Lombok je navíc stále nezasažen masivním turismem, takže zde najdete liduprázdné pláže, tradiční malebné vesničky a rýžová políčka. Tato lokalita je také vyhlášenou oblastí pro fanoušky surfingu. Pokud máte zájem o dobrovolnickou činnost přímo ve škole, zašlete svoje CV na adresu [email protected]. Více informací na www.skola-v-raji.cz.

Chcete přispět?

Přispějte na založení školní/komunitní knihovny: 100 Kč

Ve škole v Kabulu je na knihovnu určená místnost, ale knihy chybí. Škola v ráji chce umožnit dětem (a nejen jim),aby si o volných chvílích zapůjčit pěknou knihu.

Nakup školní pomůcky: 150 Kč

Pomoci dětem můžete formou nákupu školních pomůcek pro jednoho studenta na rok částkou 150 Kč. Děti od Vás dostanou učebnici angličtiny, zeměpisu, biologie, indonéštiny, 4 sešity, psací potřeby.

Přispěj na stipendium pro studenta: 1000 Kč

Ve škole je několik velmi nadějných dětí s eminentním zájmem o studium. Za tuto částku je možné poslat je do lepší školy ve městě. Ta je však poměrně nákladná, stojí 6 000 Kč na 1 semestr. Pomozte zaplatit jejich školné.

Vyšší finanční dary

Samotný provoz školy vychází ročně na částku okolo 130 000 Kč. Veškeré finanční prostředky jdou přímo na podporu vzdělávání a na náklady spojené s výstavbami školních budov. I sebemenší příspěvek se počítá a za každý jsou ve Škole v ráji vděční. Chcete-li pomoct zajistit indonéským dětem lepší budoucnost, jste tu správně.

Název účtu: Občanské združení Sekolah pogem
Číslo účtu: 2800983235/2010
IBAN: CZ4920100000002800983235
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí