SOUTĚŽ: Zahrajte si s MegaKnihy.cz a objevte Starý zákon pohledem cestovatele

SOUTĚŽ: Zahrajte si s MegaKnihy.cz a objevte Starý zákon pohledem cestovatele

Ondřej Havelka je cestovatel a fotograf, jehož první nezávislá cesta vedla na Madagaskar, kam se vypravil sám ve svých osmnácti letech a poté následovalo mnoho dalších nezávislých sólových výprav do celého světa. Procestoval více než 100 zemí, zejména v Asii, v Africe a v Americe.

Spolu s Michaelou Lorencovou uskutečnil unikátní dvouletou cestu stopem a pěšky přes celou Afriku. Napsal více než 100 reportáží. Vystudoval humanitní vědy na Univerzitě Hradec Králové, teologii na Univerzitě Karlově v Praze a management na CBS v Praze.

Publikuje reportáže v předních geografických magazínech, píše knihy, pořádá fotografické výstavy.

Starý zákon pohledem cestovatele – Bible jako nejstarší cestopis odhalující smysl Cesty

Starý zákon je mimo jiné jeden z nejstarších cestopisů lidské historie, který nejenže popisuje dobrodružství tehdejších cestovatelů, ale také, a to zejména, odhaluje hlubší význam cestování, odkrývá samu esenci putování. Právě na cestách se totiž poutníci Starého zákona setkávají s Hospodinem, na cestách zakouší jeho blízkost, na cestách dostávají do rukou desky zákona, odkrývají smysl lidské existence a na cestě, při dobrodružném putování pouští, Hebrejové získávají identitu národa. Poznání sebe sama, nazření svého poslání, nalezení Boha, lidské uskutečnění i spása člověka je ve Starém zákoně v jistém smyslu vázána na cestu. Knihy Starého zákona nesou celou řadu zásadních poselství pro člověka a mají spoustu významových rovin; vypovídají o tom, kdo je člověk ve vztahu k Bohu; odpovídají na nejhlubší otázky lidstva a mimo jiné odhalují, kde je člověk Bohu nejblíže: stručně řečeno – na cestě.

Starý zákon pohledem cestovatele – Bible jako nejstarší cestopis odhalující smysl Cesty

MegaKnihy.cz

Na internetovém knihkupectví MegaKnihy.czpořídíte ty nejlevnější knihy on-line. Více než 100 000 spokojených zákazníků a veškeré zboží skladem. Levná doprava kamkoliv v ČR. Nově otevřené kamenné prodejny po celé Praze a 450 výdejních míst po celé ČR. Knižní bestsellery i novinky. Zboží je přehledně roztříděno do kategorií podle typů, autorů a nakladatelství.

Megaknihy.cz

O co soutěžíme:

3x kniha Starý zákon pohledem cestovatele – Bible jako nejstarší cestopis odhalující smysl Cesty

Pravidla soutěže:

1. Odpovězte na soutěžní otázky do xx. xx. 2019. Účastníci s duplicitními odpověďmi nebudou zařazeni do slosování.

2. Z došlých správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří budou kontaktování emailem, který zadali v soutěžním formuláři. Výhry je možné si po dohodě vyzvednout v Praze nebo Brně.

3. Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž předčasně ukončit či změnit. Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou. Vaše mailová adresa bude v souladu s GDPR sloužit pouze pro kontaktování v případě vaší výhry. Nebude použita pro obchodní ani marketingové účely, tedy uchovávána po dobu trvání soutěže.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: