SOUTĚŽ: Zahrajte si o knihu Orientace v přírodě a proměňte každou procházku ve fascinující výpravu UKONČENO

SOUTĚŽ: Zahrajte si o knihu Orientace v přírodě a proměňte každou procházku ve fascinující výpravu UKONČENO

Máte rádi přírodu a trávíte každou chvíli venku? Knížka Orientace v přírodě – Znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodou promění každou vaši procházku ve fascinující výpravu.

Dávno před GPSkami, kompasy, a dokonce před existencí kartografie se lidé dokázali ve světě nějak zorientovat. Přírodní detektiv připomíná polozapomenuté vědění našich předků. Stačí se soustředit na strom ohnutý větrem, hloubku kaluže nebo ptačí zpěv. Průvodcem se snadno stane slunce, měsíc, hvězdy, mraky, počasí, prodlužující se stíny, rostliny, zvířata. Knížka je plná anekdot a příkladů z celé planety, z různých kontinentů a kultur, a přitom se informace dají dobře přenést i na českou krajinu. Dobrodružná cesta plná obdivu k malým i velkým zázrakům přírody právě začíná.

„Díky téhle knize prožívám i obyčejnou procházku úplně jinak. Podívám se na stromy, mraky, skály, lišejník, vodu a hvězdy, cítím, jak mi vítr vane do tváře, slunce svítí do zad a bláto mlaská pod nohama, vnímám ostrý vzduch, bzučení včel a cvrlikání ptáků a náhle chápu, jak se celý vesmír spikl, aby mi ukázal cestu! Tenhle křehký tanec se ladil milióny let až k dokonalosti! Díky, Tristane!“ Goodreads

Orientace v přírodě – Znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodouOrientace v přírodě – Znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodou

Ukázka z knihy Orientace v přírodě – Znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodouUkázka z knihy Orientace v přírodě – Znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodou

O autorovi:
Tristan Gooley je zakladatel školy orientace v přírodě. Vedl expedice na pěti kontinentech, zlézal hory v Evropě, Africe a Asii, plavil se přes oceány, pilotoval malé letadlo do Afriky a na Arktidu. Je jediným žijícím člověkem, který sám překonal Atlantik na lodi i v letadle. Tristan je členem Royal Institute of Navigation a Royal Geographical Society, píše pro Sunday Times, New York Times a BBC. Se svou ženou a dvěma syny žije v Západním Sussexu v Anglii.

Vedle svých přírodních dobrodružství je autor několika úspěšných a oceňovaných knih: The Natural Navigator (2010), The Walker’s Guide to Outdoor Clues & Signs (2014), How to Read Water (2016) a Wild Signs and Star Paths (2018).

NAKLADATELSTVÍ GRADA

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/GRADABASEJ_R_CMYK.jpgNaše vášeň jsou znalosti, příběhy a jejich čtení. Zákazníkům v knihách rádi přinášíme vědomosti, zážitky, poučení i zábavu. Kvalita je pro nás na prvním místě. Na trhu si držíme vedoucí pozici v oblasti nových trendů. Vydáváme největší množství odborných titulů a nabízíme nejširší okruh žánrů. Stále rozšiřujeme spolupráci s dalšími erudovanými odborníky, špičkami ve svých oborech, kteří se stávají našimi autory, a se spisovateli, kteří mají čtenářům skutečně co říct. Udržujeme pozici dominantního nakladatelského domu v České a Slovenské republice co do počtu vydaných tištěných odborných i všech elektronických knih.

O co soutěžíme

3x kniha Orientace v přírodě od Tristana Gooley

Pravidla soutěže

1. Odpovězte na soutěžní otázky do 18. 2. 2019. Účastníci s duplicitními odpověďmi nebudou zařazeni do slosování.

2. Z došlých správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří budou kontaktování emailem, který zadali v soutěžním formuláři.
Výhry je možné si po dohodě vyzvednout v Praze nebo Brně.

3. Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž předčasně ukončit či změnit. Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou.

Vaše mailová adresa bude v souladu s GDPR sloužit pouze pro kontaktování v případě vaší výhry. Nebude použita pro obchodní ani marketingové účely, tedy uchovávána po dobu trvání soutěže.

*NÁPOVĚDU k soutežním otázkám naleznete v ukázce knihy.

Jména výherců

1. Daniel Janík

2. Jan Andrle

3. Viola Durdová

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: