SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Hortus Musicus zahajovací koncert Respect festivalu

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Hortus Musicus zahajovací koncert Respect festivalu

Festival Respect zahájí 26. května koncert Hortus Musicus. Stačí odpovědět na jednoduchou otázka a můžete vyhrát 2 vstupenky právě na tento koncert.

Letošní ročník nabídne exkluzivní kombinaci zcela nových počinů i objevů minulých ročníků, z nichž se mezitím staly stálice. Doprovodné koncerty letos poprvé vystoupí ze stínu hlavního festivalového víkendu, jemuž se náplní přinejmenším vyrovnají.

Festival Respect, stylově jedinečná a nejdéle fungující přehlídka world music v Česku, si vybudoval unikátní renomé. Každý z jeho osmnácti ročníků mapuje neznámé hudební oblasti a kontinuálně rozšiřuje kulturní obzor posluchačů. Právě Respect představil našemu publiku styly, které se později staly světovými hudebními trendy: pouštní blues z Mali, etiopský jazz i romskou hudbu z Balkánu.

HORTUS MUSICUS

Překračování žánrových hranic, které bylo od počátku ústřední vizí Respektu, symbolizuje zahajovací koncert: v úterý 26. 5. vystoupí v Rudolfinu ansámbl Hortus Musicus z Estonska, řazený ve svém žánru­ podobně jako Kronos Quartet­ do první ligy. Propojování historie, současnosti a etnických vlivů posouvá Hortus Musicus na zcela novou platformu. V jeho repertoáru, zaměřeném na nejnáročnější posluchače, se prolíná renesance s mimoevropskou hudbou i soudobou tvorbou včetně skladeb Arvo Pärta, komponovaných přímo pro ansámbl.

O co hrajeme?

1x 2 vstupenky na koncert Hortus Musicus

Výherce (oslovíme jej emailem)

[email protected]

Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů newsletteru cestovatelských novinek, který posíláme 1x měsíčně. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: