Soutěž: Vyhraj cestu do švýcarského Davos Klosters a zkus si horský triatlon

Soutěž: Vyhraj cestu do švýcarského Davos Klosters a zkus si horský triatlon

Milujete hory, rádi běháte, chodíte a jezdíte na horském kole? A vše pak sdílíte s podobně založenými kamarády? Pak je naše soutěž určena právě vám. Nečekáme špičkové sportovce, ale lidi, kteří mají rádi aktivní pohyb v přírodě.

Jak se přihlásit?

Stačí když nám pošlete váš dopis, proč byste se rádi zúčastnili a vaše sociální sítě, kde komunikujete a také foto a video z vašich akcí v horách. A dveře k cestě do Davos-Klosters jsou otevřené. Na místě se bude soutěžit ve třech discipilinách ve smíšených česko-polských družstvech a výherce neurčí čas, ale hlavně to, jak budou své zážitky komunikovat. Česká část výpravy bude mít celkem 6 účastníků, stejný počet bude i z Polska. Celou cestu i pobyt hradí Switzerland Tourism. O výběru účastníků rozhodne komise složená ze zástupců destinace Davos Klosters, Switzerland Tourism a agentury Guntao. Soutěž probíhá již od března a motivační dopisy a fotografie je možné zasílat na adresu in**@sw*********.com až do konce července 2020.

Proč právě Davos Klosters?

Švýcarský Davos má milionářskou aureolu a město je snad až příliš uhlazené, jenže stačí pár kroků stranou a pohltí vás úchvatná horská příroda okolo. Region Davos Klosters v kantonu Graubünden splní vaše představy o aktivní dovolené. Můžete tu vystřídat pěší turistiku, nejlepší evropské singletraily, běžecké výzvy, paragliding i sjíždění divokých řek. A co je ze všeho nejlepší? Na vysoké alpské hřebeny vás dopraví lanovky, a vy si tak můžete užívat výhledů hned od rána!

A co se tam dá zažít?

Alps Epic Trail nebo Bahnen tour – splněný sen bikerů

Davos Alps Epic Trail, téměř 40 km dlouhá bike epopej, vedoucí z Jakobshornu do Filisuru ze čtyř pětin po singletrailech, patří k těm nejlákavějším. Spouštíte se zpod sněhových plat mezi skalkami, šplháte lesem, traverzujete i kamenným lomem, panoramata se střídají jako v 3D kině. Bahnen tour po okolních vrcholech nabízí jízdu dlouhou až 100 km s převýšením 10 000 metrů. To můžete zmáknout s pomocí lanovek v jednom dni.

Spolu s traily na protější straně města na Parsennu, Weissfluhjochu nebo Strelapassu dávají dohromady celkem přes 700 km značených tras v regionu. K tomu třeba Bikepark Färich, freeridový ráj Gotschna nebo pumptrack Jenaz a další. Bikerům jdou vstříc svými službami bike hotely i ceny (10 franků za denní pas na lanovky). A na silničce si můžete dojet nedaleko třeba na slavný Flüela pass (až 2383 m), kde tak trénoval Cadel Evans, vítěz Tour de France.

Na traily i pěšmo, běžce láká Swissalpine

Traily tady ve Švýcarsku na rozdíl od jiných zemí patří chodcům i bikerům zcela rovnoprávně. Rychlíci s helmami na kolech tak ohleduplně přibrzdí, chodci samozřejmě uhnou. Grüetzi, usmějí se – a pokračují po svých.

V podobných profilech, souřadnicích a vzdálenostech se tedy můžete vydat na túry. Výběr máte skutečně nepřeberný. Tak třeba Jöriseen Hiking tour, vedoucí a značená z Wägerhusu k jezerům až na ledovec, je pro všechny, na 11 km nastoupáte (až do 2778 m!) i sestoupíte přes 800 metrů a zvládnete ji za pět hodin.

Hodně z nich se dá i proběhnout, ať už si vyrazíte sami jen tak, anebo zvolíte raději průvodce. Anebo se vydáte rovnou na závod, unikátní Swissalpine – ten vede po několika tratích až do délky 68 km údolím Dischma, přes tři průsmyky včetně Scaletty až do Sertigu. Příští ročník se koná 25. července.

Eau-la-lá, hup do vody!

Hřiště pro veškeré vodní hrátky poskytuje Davoské jezero, které má po obvodu 3,8 km, dále bazénový areál Lido nebo wellness park „eau-la-lá“. Na řekách Vorderrhein a Landquart se dá vyzkoušet i rafting a canyoning i s průvodcem.

Ochutnat můžete taky paragliding nebo lezení s dětmi v Davos Adventure parku. A cestovat mezi aktivitami můžete vlakem ve vagonech proslulého Glacier a Bernina Expressu Rhétských drah, což patří k základním švýcarským kulisám stejně jako čokoláda nebo raclette.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: