SOUTĚŽ: Vyberte si libovolný turistický průvodce od Nakladatelství JOTA a objevte svět! UKONČENO

SOUTĚŽ: Vyberte si libovolný turistický průvodce od Nakladatelství JOTA a objevte svět! UKONČENO

foto: Pixabay Na počátku Nakladatelství JOTA stál v 80. letech 19. století tehdejší student VUT oboru ekonomika a řízení Marcel Nekvinda, který miloval knihy. Společně s pár přáteli po nocích na starých strojích přepisovali díla zakázaných autorů a tajně je šířili mezi čtenáře. V revolučním roce 1989 byl Marcel odveden na vojnu a po návratu do civilu dál pokračoval v započatém díle, tentokrát již svobodně a beze strachu.

První oficiálně vydanou knihou Nakladatelství JOTA byla sbírka básní Domů od Jakuba Demla, vyšla v neuvěřitelném nákladu 8 000 výtisků. Postupně byly zavedeny další edice, ve kterých jsou dodnes vydávány překlady světových autorů. U čtenářů je velmi oblíbená edice Literatura faktu a military, v edici Cestopisy najdete ty nejlepší české cestovatele. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od Joa Nesbøho a úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.

Některé průvodce Nakladatelství Jota, kompletní nabídka na www.jota.cz

Mimo jiné Nakladatelství JOTA také již 15 let vlastní exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, do dnešní doby vydalo více než 130 zemí a regionů světa a průvodci získaly mnohá ocenění.

Na počátku mělo Nakladatelství JOTA pouze jednoho zaměstnanec, dnes jich má více než 24 a dalších 35 stálých externích spolupracovníků. Na českém knižním trhu existuje již téměř 30 let a vydalo více než 2 500 titulů. I přes obrovské množství vydaných titulů je pro ně každá kniha malým svátkem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: