Skočte do nejvyšší vertikály světa: Vlaštovčí jeskyně v Mexiku. (VIDEO)

Skočte do nejvyšší vertikály světa: Vlaštovčí jeskyně v Mexiku. (VIDEO)

Od okraje až na dno propast měří 400 metrů. Je to dostatečná hloubka, aby se v ní bez problémů schoval celý mrakodrap Empire State Building.

SOTANO DE LAS GOLONDRINAS se nachází v Mexiku nedaleko malého městečka Aquismón ve státě San Luis Potosi. Jedná se o nejmohutnější a největší vertikálu světa. Pokud se tam vydáte, ať už za adrenalinovými zážitky či za studiem ptačího života, tak se můžete těšit na nádheru nekonečného labyrintu prostor a podzemních chodeb.

Dno této nejhlubší jeskynní propasti na světě bylo poprvé prozkoumáno jen o dva roky dříve, než člověk vstoupil na Měsíc. I dnes patří mezi nejméně prozkoumaná místa naší planety. Trvale tu však žijí živočichové, kteří patří k nejpodivnějším vůbec. Jeskynně je skutečně pojmenována po tisících vlaštovek, kterým je domovem.

Vlaštovčí jeskyně je nyní vyhledávanou oblastí nejen pro speleology, ale i pro cestovatele, dobrodruhy a milovníky outdoorových adrenalinových sportů. Tento turistický bod je Mekkou pro jeskynní potápění, horolezce či nadšence BASE jumpingu.

Pokud byste se o této jeskyni a dalších zajímavých místech naší planety chtěli dozvědět více, tak si určitě nenechte ujít každou neděli od 2. září do 11. listopadu na Viasat Nature dokumentární seriál Planeta země. Detailní portrét naší planety, který získal 34 cen, včetně 4 cen Emmy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: