Skalní město Petra a Mrtvé moře, nejen na tato místa láká turisty Jordánsko

Skalní město Petra a Mrtvé moře, nejen na tato místa láká turisty Jordánsko

Jordánsko je zemí skrytých pokladů. Většina turistů do státu v oblasti Blízkého východu ale míří za jediným cílem, a tím je skalní město Petra. Toto místo je skutečně jedinečné a na celém světě byste jen horko těžko hledali takový unikát. Proč je město Petra tolik oblíbené a nabízí Jordánsko i jiná zajímavá turistická místa?

Skalní město Petra je vrcholné dílo království Nabatejců a je největším turistickým lákadlem země. Každý cestopis vám to potvrdí, navíc od roku 2007 je toto jedinečné místo zapsáno i na seznamu novodobých 7 divů světa.

Skalní město Petra láká turisty z celého světa

Bohužel s velkou popularitou Petry přichází i přemíra turistů. Chcete-li tak zažít poloprázdné město jako před dvaceti lety, je nutné si přivstat a vyrazit za poznáním těsně před otevřením.

Slavné město ale není jen o známé budově Pokladnice, jednom náměstí a několika majestátních skal, navštívit můžete i řadu dalších památek v podobě hrobek, amfiteátru, Hadriánovy brány a byzantského kostela.

Pokud vás lákají zájezdy do Jordánska, pak si na dovolené pro Petru vyhraďte alespoň dva nebo tři dny. Na jedno odpoledne můžete do skalního města vyrazit v rámci fakultativního výletu z oblíbeného Egypta. Místní ale raději vidí ty turisty, kteří nejedou do Petry jen na otočku, proto i dvoudenní či třídenní vstupné se liší oproti tomu jednodennímu o pár dinárů.

Rozmanitá příroda Jordánska vás překvapí

Jordánsko se snaží turistům ukázat, že země není jen o Petře a že se najde mnohem více důvodů, proč stát na Blízkém východu navštívit. Když se tak místních průvodců zeptáte, co vidět v Jordánsku kromě slavného skalního města, ihned vám začnou vyjmenovávat krásy přírody. Ta je totiž v zemi opravdu úchvatná.

Rozmanitá příroda nabízí pískovcové hory, kamenité úbočí s olivovníky, krásná údolí, soutěsky i poušť. A právě Arabská poušť je dalším velkým lákadlem, na území Jordánska se totiž nachází její nejhezčí část. Pohled na barevnou kombinaci růžového, červeného a cihlového písku je skutečným zážitkem, a co se intenzity barvy týká, pak poušť v Jordánsku vede jednoznačně celosvětový žebříček.

Lehněte si na hladinu Mrtvého moře s knížkou v ruce

I přestože je Jordánsko skvělým místem pro poznávací dovolenou, nesmíme opomenout i fakt, že zemi částečně ze západu omývá Mrtvé moře, které představuje nejnižší volně přístupné místo na zemi.

Mrtvé moře ale není mořem, i přestože v jeho názvu toto slůvko najdeme, ve skutečnosti se jedná o slané bezodtokové jezero. Voda je však natolik slaná, že při ochutnání vám zhořkne v ústech, na druhou stranu díky přemíře soli vám umožní „stav bez tíže.“ Na hladině se můžete vznášet třeba s knihou v ruce. Navíc složení Mrtvého moře má velmi pozitivní účinky na lidské zdraví, léčí kloubní, svalové i kožní problémy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: