Shrnutí Hill Bill Rally 2021

Shrnutí Hill Bill Rally 2021

Sedm dní na cestě se svojí posádkou, závodní aplikace s mapou nabitá zajímavými checkpointy cestou a nová přátelství ze společných bivaků a táboření. To všechno, a ještě mnohem více byla letošní Hill Bill Rally 2021 – motoristický závod, který prostě nejde prohrát.

Hill Bill Rally je jeden ze závodů z portfolia Picnic Adventures, kteří již pár let pořádají více cestovatelských dobrodružství v Česku i po Evropě okořeněných lehkou závodní atmosférou. Hill Bill je ze všech akcí asi ta největší. Jedná se o 7 dní dlouhý závod aut i motorek po zapadákovech Balkánu. V závodní mapě najde každá posádka více než 200 vyznačených zajímavých míst k navštívení, kterým se v rámci závodu říká checkpointy. Checkpointy jsou zajímavá místa jako hrady, zámky, rozhledny, jeskyně nebo třeba také pěkné výhledy či podivné místní bizarnosti. Za navštívené checkpointy získává posádka body do svého závodního skóre stejně jako plněním kulturně či kulinářsky orientovaných úkolů z Roadbooku, doprovodné knížky závodu. Organizátoři však sami zdůrazňují, že závod sám není až tak o bodech a umístění na stupni vítězů, jako spíše příležitost originálním způsobem objevovat cizí kraje a kultury, užít si cestou zábavu a dát také možnost vzniknout novým, benzínem vonícím přátelstvím. Hill Bill prostě není o mašinách, ale o srandě v partě lidí z podobného těsta během nevšedního roadtripu.

Ročník 2021 vedl stopy svých posádek z Jižní Moravy přes Rakousko a Maďarsko do Chorvatska a Bosny. Ať už lákalo někoho zastavit se v maďarských termálech, prošlapat kousek bosenských hor, zavítat do Sarajeva nebo Mostaru, anebo se prostě jenom tak projet s kamarády až k Jadranskému moři – v zásadě všechno, co by jednoho napadlo cestou dělat, bylo možné. Ty nejzajímavější nápady na aktivity byly totiž součástí bodovaných úkolů doprovodné závodní knížky Roadbook. Za splněné úkoly, ať už to byla právě návštěva termálů nebo ochutnávky místních pokrmů a pití, získávaly posádky body a zároveň tak vznikla kupa veselých zážitků. 

Posádky na mostě

Hill Bill Rally je objevitelský motoristický závod do divoké a syrové části Evropy, který vás v září 2022 zavede poznávat krásy a zapadlé kouty Srbska, Kosova, Černé Hory a Albánie. Vaše posádka se může na týdenní dobrodružství přihlásit s autem nebo na motorce a těšit se nejen na stovky zajímavých míst a desítky kulinářských úkolů v závodní aplikaci, ale hlavně na zábavu a nová přátelství s lidmi z podobného těsta na společných bivacích. Procestujte s námi za týden ty největší zapadákovy Balkánu! Několik tisíc kilometrů přes srbské vinice, černohorská jezera, kosovký venkov až k albánským mešitám. Vsadíme řízek s chlebem a okurku k tomu, že to bude nejakčnější cesta na Balkán, jakou jste kdy zažili. Zlevněné startovné máme do konce ledna! Hlásit se můžete tady: hillbill.picnicadventures.com

Posledního ročníku se v září zúčastnilo přes dvacet posádek a ty se potkávaly nejen náhodně cestou, ale především na společných bivacích, které byly co každé dva dny. Tak měl každý, ať už přijel sám nebo s kamarády, možnost se s ostatními seznámit u dobré večeře nebo sklenky místního vína. Bivaky byly poslední závod všechny v Chorvatsku, narozdíl od checkpointů, které byly celou cestu všude kolem i v přilehlých zemích jako bylo Slovinsko nebo Bosna. Kromě množství různorodých aut, od kabrioletu přes klasické osobáky až po veteránskou dodávku přestavěnou na obytňáček, se ve vlastní závodní kategorii na cestu připojilo také několik motorek. Hill Bill Rally prostě poskytuje lidem celkem velkou flexibilitu a neříká, jakého oře mají posádky na dobrodružnou cestu plnou překvapení osedlat.

Roadbook

No a co by stálo za to vypíchnout o uplynulém ročníku? Především to, že všichni dojeli v pořádku a bez vážných nehod až do cíle, kde proběhla velká závěrečná veselice na břehu moře. Potom také to, že podle zpětné vazby se všem účastníkům závod líbil. Navíc organizátoři posbírali spoustu podnětů, aby mohli další ročník ještě o něco víc vyšperkovat. No a pak už jenom to, že Hill Bill Rally 2022 už pomalu klepe na dveře a možná je to právě ta akce, kterou byste si neměli nechat ujít. Budeme rádi, pokud si pročtete náš web a pak už se budeme těšit na ta nová, benzínem vonící přátelství.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: