HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Santo Domingo a další zajímavosti Dominikánské republiky

Santo Domingo a další zajímavosti Dominikánské republiky

Santo Domingo Santo Domingo je politické, ekonomické a kulturní centrum a zároveň hlavní město s 2,2 miliony obyvatel (zhruba jedna čtvrtina veškeré populace). Je to město kontrastů, kde se vedle sebe kloubí bohatství a chudoba.

Přes časté výpadky elektřiny tu žijí optimističtí a trpěliví lidé. V katolickém městě nechybí spousta domů, nabízejících služby prostitutek a prostitutů, ani pěti hvězdičkové hotely. Nachází se zde první novosvětská nemocnice, universita, dlážděná cesta, stejně tak jako první dvoupatrový dům a nejstarší funkční kostel, klášter a nejstarší evropská pevnost. Je to místo kde se poprvé střetla Evropa s Amerikou. Odehrávají se tu největší karnevalové svátky a festival Latino hudby. [cut]Má proslulou arénu na kohoutí zápasy i známý baseballový stadion. Mezi nejznámější památky patří Faro a Colón neboli Kolumbova rozhledna. Jedná se o ohromnou betonovou stavbu ve tvaru kříže. Stavba byla zahájena roku 1986 a dokončena právě včas na oslavu 500. výročí objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Zhruba 10ti patrová budova o rozloze jednoho bloku ukrývá hrobky Kolumbových vojáků a muzeum, kde se konají výstavy. Na střeše jsou silné reflektory vykreslující na nebi bílý kříž. Jsou však většinou vypnuté, jelikož by v okolí byla tma. 
Catedral Primada de América je nejstarší funkční katedrála v Novém světě. Základní kámen položil Diego Kolumbus, syn Kryštofa, v roce 1514. Stavba se protáhla, a tak sklepení je gotické, klenba a oblouky renesanční a výzdoba barokní. Vysoká zvonice nebyla nikdy postavena.
Stadion Quisqueya má dvě hřiště a je domovem 6ti ligových týmů. Odehrávají se zde prvotřídní zápasy s tančícími a zpívajícími fanoušky. 
Zona Colonial je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o přímořskou kopcovitou čtvrť ze 16. století. Je příjemná svými uličkami, zákoutími, koloniálními domy, kamennými kostely a parky. Park Colón se sochou Kolumba je nejznámějším parkem v Santo Domingu.

Cabarette

Centrum adrenalinových sportů na severním pobřeží. Jedno ze světově vyhlášeným míst pro windsurfing a kitesurfing. Původní ospalá rybářská vesnička se změnila na místo se školami pro vodní aktivity a místo s bouřlivým nočním životem. Nachází se zde úžasné pláže i čistá modrá voda. Již 1km od městečka jsou pláže opět liduprázdné.[/cut]

Poloostrov Samaná

Poloostrov Samaná je pouhých 40km dlouhý a 15km široký. Nacházejí se zde 3 městečka: Samaná, Las Terrenas a Las Galeras.
Nejznámější z nich je Samaná, kam každý rok od půlky ledna do půlky března připlavou tisíce velryb – plovoucích a hrajících si okolo pobřeží. Organizují se sem výlety na jejich pozorování.
Las Terrenas je nejživější městečko na tomto poloostrově, s několika pěknými plážemi a bary. Nachází se zde zajímavá Haitian Art Gallery.
Las Galeras je ospalé město, které nabízí nejmalebnější pláže, a to proto, že jsou dosažitelné pouze lodí. Playa Rincón, dlouhá pláž s bílým pískem a kokosovými palmami, je jednou z deseti nejkrásnějších pláží v DR. Z Las Galeras je možné se lodí dopravit na Cabo Cabron, jedno z nejlepších míst na severním pobřeží na potápění.[cut]

Jarabacoa

Jarabacoa leží v nadmořské výšce 800 m n.m. a často je pro svou polohu popisována jako „Švýcarsko v tropech“. Městečko ležící v horách má chladnější klima a svěží, čistý vzduch, a je proto vyhledáváno dominikány hlavně z hlavního města. Mnoho bohatých dominikánů zde má své víkendové domy. Vedle příjemného klimatu nabízí Jarabacoa mnoho outdoorových aktivit. Lze odtud organizovat výstup na Pico Duante (nejvyšší horu DR), v okolí se nachází mnoho impozantních vodopádů. Místo je vhodné k provozování raftingu, kanoistiky, cyklistiky, jezdectví a turistiky.[/cut]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí