San Juan a další města a přírodní krásy Portorika

San Juan a další města a přírodní krásy Portorika

San Juan Hlavní město Portorika je rozvinutou moderní metropolí s nádherným pobřežním pásmem udržovaných pláží, je obchodním centrem země, ale zároveň má zachovalou historickou část, která je více než 500 let stará.

[cut]

El Yunque

Na severovýchodě ostrova ostrova leží jedenáctihektarová přírodní rezervace s deštným lesem s více než 400 stromy a 13 udržovanými turistickými trasami. Rostou tu miniaturní orchideje, šumí malé vodopády, vzduchem se občas mihne vzácný portorikánský papoušek a je slyšet zvláštní „píseň“ žáby coquí.

Luquillo Beach

Nacházející se východně El Yunkque, je oblíbeným přímořským letoviskem, vhodnými i pro odpočinek rodin s dětmi. [/cut]

Río Camuy Cave Park

Krasová oblast s více než 200 jeskyněmi, zvláštními vápencovými útvary a největší podzemní řekou na světě – Camuy River.

Ponce

Druhé největší město na ostrově leží nedaleko od pobřeží na jihu ostrova. Na obnovu jeho historického jádra, na které jsou obyvatelé města velice pyšní, se vynaložila obrovská suma peněz. Město je kulturním centrem země, středu města vévodí Cathedral of our Lady of Guadeloupe na náměstí Plaza Las Delicias, je tady řada muzeí – Ponce Museum of Art, Museum of the History of Ponce, Puerto Rican Music Museum. Jižně od města leží rekreační zóna La Guancha.

San Germán

Malebné městečko, ležící ve vnitrozemí na jihozápadě ostrova na úpatí Cordiller. Je druhým nejstarším městem v zemi se starobylými plazami, obklopenými výstavnými městskými domy.

Culebra

Soustava ostrůvků na východ od Portorika, oblíbené místo pro potápění a šnorchlování, přírodní rezervace s pozoruhodným ptactvem a želvami.

Rincón

Město na západním pobřeží je známým surfařským centrem.

Arecibo Observatory

Teleskopické zařízení, provozované Cornellskou univerzitou, muzeum vědy a vesmíru, sám teleskop o průměru 305 m je velice pozoruhodný.

Patillas

Půvabné místo na jihovýchodě ostrova mezi mořskými pobřežím a zalesněnými kopci, výchozí bod pro výlety do hor, pro jízdu na koních nebo pro surfování – pozor, zdejší moře může být velice zrádné.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: