Řekou zázraků s Vladimírem Kořenem

Řekou zázraků s Vladimírem Kořenem

Zbrusu nová kniha – Řeka zázraků, od známého českého moderátora a popularizátora vědy a životního prostředí Vladimíra Kořena je konečně na pultech.

Je psána formou povídek z autorova života, který plyne stejně jako řeka. Povídky začínají samotným narozením a končí prakticky v současnosti. Doprovázíte tak autora od jeho prvního nádechu a dětství stráveného s rodiči, bráškou, babičkou a dědečkem.

Nebudete chybět ani u studentských let a seznámení s Vladimírovou manželkou, šachovou mistryní. Nahlédnete tak do autorových neintimějších okamžiků života daleko za hranice jeho veřejného působení jako televizního moderátora či starosty Říčan. Stejně jako lidský život, jsou jeho příběhy občas dojemné a občas smutné, ale i vtipné a vzrušující.

Vladimíru Kořenovi se nedá upřít, že dokáže jakýkoliv příběh podat zábavnou a vtipnou formou a stejně je tomu i v případě této povídkové knihy. Jak říká jeho přítel a kolega Maroš Kramár „Vladimír svým barono-prášilským přístupem navazuje na mnohé české literární autory. A postupuje tvořivě, něžně a citlivě, aby nám všem ukázal radosti i strasti života. Z příběhů je cítit láska k bytí, přírodě i lidem.“

Pokud vás kniha zaujala, objednávat ji můžete zde a nenechte si ujít ani besedu se samotným autorem, která se uskuteční v sobotu 25. května v 10 hodin na veletrhu Svět knihy Praha 2024 (sál Václava Havla)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: