REDAKCE SVĚTBEHU.CZ

REDAKCE SVĚTBEHU.CZ

SvetBehu.cz: Web o běhání v přírodě, v horách, pouštích, lesích i městských lesících Web pro ty, kdo běhají pár kiláků jen tak pro radost i pro seriozní běžce a závodníky chystající se na maratony, ultramaratony a nejrůznější horské běhy (i když i ti běhají pro radost). SvetBehu.cz přináší po celý rok rady pro běžecký trénink, novinky a aktuality z běžeckého světa, tipy na běžecké trasy po České republice, reportáže ze závodů, rozhovry s předními osobnostmi české i zahraniční běžecké scény a nejčerstvější infromace, recenze a testy běžeckého vybavení.   Časopis Svět běhu: časopis o běhání v přírodě, v horách, pouštích, lesích i městských parcích PŘEDPLATNÉ ČASOPISU a další informace o redakci najdete na www.svetbehu.cz/casopis-svet-behu

REDAKCE

Tadeáš Vyvijal – šéfredaktor webu

tadeas(a)svetbehu.cz, 739 204 787

Tadeáš se k běhání dostal oklikou. Přes fotbal a silniční cyklistiku. Jenomže přes zimu se na kole moc jezdit nedalo, začal běhat. Silniční cyklistika je pořád srdcovka, prioritou je ale běh. Nejraději má poctivá „kila“, tedy závody na 100 kilometrů. Čím větší převýšení, čím víc bláta a technicky náročných úseků, tím lépe. Nepohrdne ale ani horským maratonkem nebo lysacupem. Mezi jeho nejoblíbenější závody patří Nízkotatranská stíhačka nebo domácí Beskydská sedmička. Tadeáš je absolvent Fakulty sportovních studií na MU v Brně. Vždy ho to ale táhlo zpátky domů, do Beskyd, kde také absolvuje většinu tréninkových hodin.

Má na starosti: redakci a obsah SvetBehu.cz, recenze a testy běžeckého 
vybavení, spolupráce s partnery SvetBehu.cz

Michaela Gladišová – šéfredaktorka časopisu

michaela.gladisova(a)svetbehu.cz, 773 886 323

Míša dělala spoustu sportů od atletiky přes jízdu na koni a trekking až po běhání. Posledních 5 let se ale věnuje výhradně běhání. Nejraději běhá v přírodě a v horách se svým manželem nebo kamarády. Vystudovala mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale už při studiu věděla, že její životní cesta bude spojena s během.

Má na starosti: redakci a obsah SvetBehu.cz, obsah a distribuci tištěného Světa běhu, recenze a testy běžeckého vybavení, spolupráce s partnery SvetBehu.cz

Katka Hubková – redaktorka

katka.hubkova(a)svetbehu.cz, 739 316 611

Katka běhá už 13 let, začínala závodně střední tratě na dráze, specializace 1500 m. V současnosti ale mnohem radši běhá různé krosy v přírodě a občas si pro radost zaběhne i něco delšího. Běh je pro ni životní styl. V minulosti několik let působila jako trenérka dětské atletiky a v současné době je jejím dalším koníčkem roční synek.

Má na starosti: termínovku a výsledky závodů, mediální partnerství se závody

SPOLUPRACOVNÍCI REDAKCE

Jitka Richterová

jitka.richterová(a)svetbehu.cz, 737 551 349

Jitka sportuje a běhá vlastně od dětství, pravidelně asi od 12 let. Kromě běhu se věnuje také jízdě na koních a všemožným aktivitám v horách. Po bakalářském studiu na VŠE se chystá na magisterské studium aplikované ekonomie do Innsbrucku i kvůli možnosti běhání v horách, kterému naprosto propadla. Nejraději běhá pomaleji a delší tratě a to při vegetariánské stravě. Jednou by si chtěla zkusit i nějaké ultra.

Jiří Mašek

Jirka ocházím z malé obce kousek od Plzně a již delší dobu bydlí v Plzni. Od mládí se věnoval kopané na výkonnostní úrovni. Po skončení v roce 2003 přešel na běhání, které se stalo nejen koníčkem, ale i životním stylem. V současnosti je členem týmu vodičů běžecké ligy RunCzech a zároveň v Plzni vede vodičskou skupinu Plzeňští Tempo Makers a před jednotlivými závody pořádá veřejné tréninky. Jeho specialitou je silniční běhání, ale moc rád se zúčastní i horských závodů nejlépe na Šumavě či v Krušných horách. Své dlouholeté zkušenosti a poznatky rád předává hlavně začínajícím běžcům a běžkyním.

Jakub Weiner

Orientační běžec ze Slávie Hradec Králové, z části obdivně a z části závistivě sledující výkony našich nejlepších závodníků s vědomím, že se k nim během kariéry nikdy ani nepřiblížil. Bez výraznějšího individuálního výsledku, dvě bronzové placky z republikového mistrovství mu muselo vyběhnout až šest kamarádů v rámci sedmičlenných družstev (2004, 2005).

Bloger postižen občasnou intenzivní grafomanií, těžkou formou prokrastinace, které zároveň využívá pro svoji publikační činnost. V orienťáku jinak také stavitel tratí a v civilu domů (architekt).

Vojta Gawlas

Student žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. K běhání se dostat jako slepý k houslím, a protože kolem domova neměl žádné roviny, začal běhat po horách. Nejoblíbenější trasy má do 30 km, co možná nejvíce vertikálně a v co možná nejfotogeničtějším prostředí (protože fušuje mimo běhu také do fotografického řemesla). Cílem běhu, nebo spíš sportu jako takového, je pro něj vyčištění hlavy od okolního světa a chvíle pro sebe sama.

Petra Královcová

Petra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Karel Vůjtek

V mládí se věnoval silniční cyklistice, poslední 3 roky běhá a od loňského roku se připravuje na triatlonovou sezónu. Má rád menší závody s atmosférou, běhání v noci, ve špatném počasí nebo když sněží. Kromě běhu, triatlonu a různých dalších sportů rád chodí do přírody, po horách, cestuje a užívá si život.

Mgr. Zuzka Krchová

Fyzioterapeutka, specializující se na léčbu běžeckých zranění a sportovní fyzioterapii. Zároveň je také běžkyní a všestrannou sportovkyní. Běhá v české skyrunningové a towerruningové reprezentaci. Ve své ordinaci www.fyziokinesis.cz se věnuje analýze běhu, léčbě pohybového aparátu a pánevního dna. Samozřejmostí je zde celostní psychosomatický přístup.

Mgr. Ing. Jana Kunčická

Vystudovala výživu člověka na Mendelově univerzitě v Brně, nyní studuje výživu v doktorském studiu na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Věnuje se vytrvalostnímu běhu.

Jiří Šmiták

Absolvent studia trenérů atletiky 1. třídy na FTVŠ UK Bratislava, v současnosti trenér Aleny Krchákové a Ivany Martincové, také autor knihy Hrdinové maratonu jakožto historik maratonu

Milan Daněk

ultramaratonec a běžecký nadšenec, který vycestoval závodit s Tarahumary do Mexika, účastník a spolupořadatel mnoha českých ultramaratonů, autor knihy „Ti, kteří běhají pěšky“

David Gladiš

Běhá odjakživa a pořád dále a rychleji 🙂 , nejraději samozřejmě po opravdových trailech a když to jde, tak i mimo ně. Rád běhá v zajímavém prostředí v exotických zemích: v národních parcích Jihoafrické republiky, Svazijska či Amazonie, na horách v Číně, Tanzánii nebo Turecku.

david.gladis(@)svetbehu.cz

Webový portál SvetBehu.cz je mediálním partnerem Českého svazu orientačních sportů

© 2005 – 2019 Copyright SvetBehu.cz

Publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu vydavatele zakázáno. Není také povolena jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na tomto serveru, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích. Vydavatel zaručuje všem čtenářům tohoto portálu ochranu jejich osobních údajů; nesbírá žádné osobní údaje, které čtenáři sami dobrovolně neposkytnou (zejména při vkládání názorů k článkům).

UPOZORNĚNÍ: Běh je sport a přístup k tréninku a běžeckým plánům by měl být individuální. Proto většina rad a postupů publikovaných na www.SvetBehu.cz jsou rady obecné, které je třeba před vyzkoušením zvážit vzhledem ke své výkonnosti a fyzickým možnostem. Publikované informace nejsou úplným a uceleným návodem k běžeckému tréninku a redakce nenese odpovědnost za případné úrazy a škody vzniklé jejich nesprávných využítím.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: