První saúdskoarabské řidičky

První saúdskoarabské řidičky

SAÚDSKÁ ARÁBIE: Ženy rebelují proti zákazu řídit automobil. Trest? Deset ran bičem. (VIDEO v článku)

Saúdská Arábie je jedinou zemí světa, kde je zakázáno ženám řídit automobil. Vyžaduje to náboženský edik, který je svatější než jakýkoli zákon.

„Co má žena dělat, pokud je v nebezpečné situaci? Máme mít pořád u sebe řidiče? Ne všichni z nás jsou tak pohádkově bohaté, aby si mohly dovolit utratit třetinu svého platu na řidiče. A ani to nestačí. Nemůžete pustit dceru do školy jen s řidičem – musíte platit ještě doprovod dcery,“ stěžuje si jedna z aktivistek za zrušení tohoto nesmyslného nařízení.

A trest? Deset ran bičem!

Zdá se však, že ani sama královská rodina neví, co si v moderní zemi, která se bez automobilové dopravy neobejde, počít s tímto problémem. Rozsudek, který král Abdalláh vyhlásil, o týden později zase zrušil, a princezna dokonce veřejně přiznává, že v zahraničí normálně řídí.

Troufalé video: Saúdská Arabka za volantem.

Zkušenosti čtenářů

michal

Když v r. 1990 u nás z řetězu utrhlá parta podnikatelů už nevěděla co, sháněla lidské maso. Fuj. Nebyl jsem na to připraven, jistě jsem cosi znal z orientu, např. mazání se horkou krví lynčovaného, ale v praze jsem byl opravdu zaskočen. chápu tak děs jiných a jinde, jakkoliv ta bílkovina je asi u všech savců stejně. výstvba společnosti je pyramida, zejména kde nejsou zákony ale jen zvyky tradice, tu změna jednoho šutru hrozí dominem…viz. popisy poutníků, co je s velbloudy zastihl déšť, malá stružka a zvíře se nehne, snad oheň pod břicho pomůže…nechme saudům čas, nenalítněme na provokace, chudé jezdit nebudou, nemají čím, bohaté stejně v 99% raději řidiče i jako svědka, jinak jsou v pasti i v autě, zbytečné biče další

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: