Profil: CK GOOD PLACES

Profil: CK GOOD PLACES

Shrnutí: S CK Good Places si užijete kvalitní zážitkovou dovolenou ve vybraných destinacích. Jsou to specialisté na autentické cesty na míru pro dvě a více osob za ceny levnější než u klasických zájezdů.

Kam jezdí: Největšími specialisty jsou na Indii, Írán, Nepál, středoasijské republiky, většinu jižní Ameriky,Gruzii,Tibet, atd.

Jakým stylem jezdí: Nabízí jako jedna z mála CK u nás řešení pro semi-individuální cestovatele v podobě cest na míru s lokálními průvodci. Je to kompromis mezi klasickým hromadným zájezdem a cestováním zcela samostatně. Pro příznivce klasických zájezdů pořádají také zájezdy s českým průvodcem.

Výhody: Výhody cest na míru snad ani nelze spočítat. Kromě toho, že se vám průvodce maximálně přizpůsobí a uvídíte opravdu to, kvůli čemu jste přijeli, termín si vyberete podle toho, který vám bude vyhovovat nejlépe, odpadne také nutnost spolupráce s dalšími „cizími“ účastníky zájezdu a můžete cestovat jen s přáteli a rodinou.

Co umí nejlépe: Cesty na míru organizované se spolehlivými a prověřenými místními průvodci. Kromě toho, že místní průvodci jsou vždy větší odborníci na danou zemi a kulturu, než kdokoliv, kdo do země pouze jezdí a nežije v ní od narození, najmutí místního průvodce také podporuje místní obyvatele a dává jim práci. Pro cestovatele to také znamená snížení ceny celé výpravy, protože odpadá například cena letenky českého průvodce.

Náš pocit: Málokterá cestovní kancelář dokáže zprostředkovat tak silný a autentický zážitek jako Good Places.

Počet klientů: desítky za rok

Sídlo: Praha

Web: www.goodplaces.cz

Jakou máte zkušenost s CK GOOD PLACES vy? Napište nám, abychom mohli tyto informace průběžně vylepšovat. Jednotlivé názory nebudeme doslovně do profilu kopírovat, ale snažíme se shrnout postoje více lidí do obecného hodnocení.

Zkušenosti čtenářů

Hana Oralová

Absolvovala jsem letos poznávací zájezd do Iránu s Petrem Štetinou. Byl to moc pěkný zájezd, taky díky Petrovi. Věnoval nám veškerý svůj čas, i nad rámec svých povinností. Se vším nám poradil a pomohl. Vše dobře zorganizoval, nikde jsme nečekali.O Iránu toho hodně věděl a dobře se domluvil s místními. Všem cestu s Petrem jako průvodcem doporučuji.

alena los

Rozšířila jsem řadu spokojených účastníků tripů pořádaných Petrem Štětinou-Good Places. Amazonie-Peru-Bolívie. Skvělá organizace, super zážitky a neuvěřitelný relax !Alena Los.

Stáňa H.

Letos jsem vyrazila s Good Places na vysněnou dovolenou do Peru a Bolívie. Čekal nás nejenom bezvadně připravený program ale i zábavný průvodce Petr Štětina. Program byl načasován tak, abychom měli dostatek času na vše co bylo k vidění. zejména jsem ocenila, že přesuny autobusem byly plánovány na noc, abychom využili maximum denního světla pro „nasátí“ nových míst, atmosféry a zážitků. Velmi příjemné bylo  nocování u místních obyvatel, kde jsme byli i vděčnými strávníky a měli možnost poznat jídla místních obyvatel. Takže GOOD PLACES a Petr byla výborná volba.

Miroslav Ryska

V listopadu jsem byl pozván a měl přednášku na vědeckém synmposiu v Macau. Využil jsem této příležitosti a rozšířil jsem svůj pobyt na kontinentální Čínu v celkové délce 14 dnů. Obrátil jsem se na pro mne zcela neznámou cestovku Good Places o přípravu itineráře a organizaci této mé individuální turistiky po nejdůležitějších místech v Číně. Rozhodl jsem se zcela správně, můj pobyt v Číně byl připraven s naprostou profesionální dokonalostí. Všude byli zajištěni průvodci ovládající dokonale angličtinu. Místní přeprava auty, letecká a vlaková přeprava mezi jednotlivými městy (celkem asi 4000 km letadly a 1000 km rychlovlaky) byla dokonale připravena a umožnila mi optimálně využít čas, který jsem měl k dispozici. Do nedávné doby pro mne zcela neznámou společnost mohu všem se vší odpovědností  doporučit

Štěpánka

Mohu jenom vřele doporučit…Byla jsem s Good Places a s Petrem Štětinou letos v Indii a byla to nejlépe připravená a zorganizovaná dovolená v mém životě.. plus milý a starostlivý průvodce, který o nás pečoval jako o vlastní :-)..Ještě jednou díky. S touto cestovkou bych se po své zkušenosti nebála jet kamkoliv.

Martina Vašáková

Byla jsem s Good Places v Indii na cestovatelském pobytu s meditací. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek a určitě se vrátím. Pro mě to byla první dovolená v životě, která mi splnila má přání a mě představy.

Bob

V roku 2017 sme po druhý raz cestovali s Good Places. Náš navrhovaný program Pakistan a severná India nám Peter Štetina vhodne upravil a zorganizoval celý pobyt a cestu s miestnymi sprievodcami a CK. Všetko prebehlo ako malo a boli sme ako obvykle veľmi spokojní. Odporúčame aj ostatným ako alternatívu veľkých skupín s veľkými cestovkami.
Robo a Jožo Trenčín

Sandra

Touto cestou chceme poděkovat Good Places,zejména panu Štětinovi, za výborně zorganizovaný poznávací zájezd v Indii.Velký dík patří i našemu indickému průvodci Tseringovi,který se o nás po celou dobu pobytu perfektně staral. Jmenovanou CK všem vřele doporučujeme. Určitě v budoucnu využijeme jejich služeb. Ješte jednou díky za nezapomenutelné zážitky.Dagmar,Alena,Sandra.

Pavel Smetka

Před týdnem jsme se vrátili z Iránu. Ještě jednou chceme poděkovat Petru Štětinovi. Měl výborně připravenou dovolenou „Tajemným Iránem“. Skvělý průvodce. Hovoří persky, má velké znalosti o Iránu, jeho historii, památkách… Petr Štětina navodil v naší skupině pohodu a pozitivní atmosféru. Svou osobou povýšil dovolenou ještě o level výše. Po patnácti dnech jsme se loučili jako kamarádi. Díky Petře!
Pavel a Pavla Smetkovi

IVO HAMPEL

Máme s paní mámou procestovanou celou Evropu,k tomu Egypt,Turecko,Maroko a letos Írán a musím říct že tak skvěle připravený zájezd Tajemným Íránem co do organizace,cestování,jídla,památek a ubytování jsme ještě nezažili.A to vše díky skvělému průvodci,člověku a neskutečnému znalci perské historie Petru Štětinovi,kterému skládáme velkou poklonu za vše co pro nás udělal.
Ivoš+Hanka

Markéta Steidlová

Před týdnem jsme se vrátili z poznávacího zájezdu po Íránu. Pocity jsou tedy ještě hodně čerstvé a živé. Poznání této úžasné země bylo umocněno přítomností Petra Štětiny. Petr měl velkou zásluhu na tom, že z této cesty za poznáním vytvořil ucelenou pohádku, na kterou nikdy nezapomeneme. Jeho organizace zájezdu, neskutečné znalosti historie, znalost místních poměrů, skvělá jazyková dovednost, udělaly z této dovolené jednu z našich nejkrásnějších cest za poznáním. Zájezd předčil naše očekávání. Írán je nádherná země s nádhernými lidmi. Díky Petře, že jsi nám věnoval maximum času a že jsi ze skupiny „cizích“ lidí, kteří 31.3. nastoupili do letadla směr Teherán, udělal po dvou týdnech skupinu kamarádů, kteří se těžce 15.4. loučili. S CK Goodplaces jsme byli poprvé a už v tuto chvíli víme, že ne naposledy!
Brzy navi na good places 🙂
Markéta a Patrik

Erika Bartoňová

K naší dubnové cestě po Íránu už není co dodat, vše už napsali kamarádi. Takže jen: Petře, jsi úžasný. A máš nás báby na krku po celém světě až do svého úplného vyčerpání.
Ještě jednou díky.
Erika

Zuzana Príkazská
Erika Bartoňová:

Příspěvek Eriky mě dost rozesmál a tak když tělo a finance dovolí, tak už budem cestovat jen s Petren Štětinou. Irán byl skvělý a tak doufám, že příště třeba Peru,nebo Indie…..  Díky Petře Zuza

Bob a Jozef

toto leto sme po tretí raz využili služby CK GOOD PLACES. Kolumbijský coctail sme absolvovali osobne s Petrom Stetinom a ako už tradične SKVELEEE. Program sme mali pozmenený a doplnený podľa naších želaní.23 dní hory, prales pláže Karibik…odporúčame…
dík Peťo

Petr Šť
Bob a Jozef:

Díky moc za pochvalu a účast, bylo to s vámi moc fajn!

D.K.

Nedávno jsme se vrátili z cesty po Mongolsku, kterou nám zajistila CK Goodplaces. Na jejich webových stránkách není o cestě po Mongolsku ani zmínka. Stačilo ale jen napsat dotaz, jestli náhodou nemají nějakou spřátelenou agenturu. A ono to vyšlo. Naše cesta (4 kamarádi) byla parádní, užili jsme si jízdu v ruském terénním autě UAZ-452, se kterým bylo spoustu zážitků – např. proražená palivová nádrž, utržený píst na pohon 4×4, brodění řeky pomocí traktorů atd. Všechno bez větších problémů vyřešil náš výborný řidič Amra a jeho výborná kolegyně (naše průvodkyně) Boogie. Všechno, co jsme měli v itineráři, jsme viděli a když byl čas, tak i nějaká místa navíc. Cestu jsme měli zajištěnou jako „all inclusive“, což obnášelo kompletní kempingové vybavení (kvalitativně na stejné úrovni jako u nás v ČR), plnou penzi vegetariánskou (jídlo bylo OK, ale vegetariánské to nebylo, mongolci jsou masožrouti) a všechny vstupy do památek a národních parků. Všechno co bylo domluveno, tak platilo.
Co bych vyzdvihl, byla péče naší průvodkyně. Např. pokud byla velká zima (což občas byla), místo stanu jsme spali u nomádské rodiny, kterou naše průvodkyně náhodně sehnala a nemuseli jsme nic platit navíc.
Cestu po Mongolsku s CK Goodplaces můžu jen doporučit. Mongolsko je relativně neprozkoumaná oblast. Za 19 dní cesty jsme potkali turisty pouze na vyhlášených turistickým místech. Jen jsme možná vybrali špatný termín, byli jsme v Mongolsku posledních 14 dní v září a byla někdy opravdu velká zima (ráno až -12°C). Doporučoval bych tedy spíše první dva týdny v září, protože o našich letních prázdninách je v Mongolsku přece jen více turistů a deštivých dnů.

Láďa

V listopadu 2018 jsem se vrátil z treku do údolí Tsum a okolo Manaslu. Tento trek organizoval přímo Petr Štětina z CK Good places a vše bylo do posledního detailu skvěle připravené. Petr nám zasvěceně vyprávěl o horách i buddhismu nebo hinduismu . Tímto ještě jednou děkuji za skvělý zájezd do Nepálu a Petra vřele doporučuji!

Jindra

listopad 2018- s Good Places jsem prožil 3 skvělé týdny v Nepálu, trek kolem Manaslu a údolím Tsum. Petr Štětina se projevil jako skvělý průvodce, vždy s dobrou náladou a nevyčerpatelnou zásobou informací nejen k danému treku. Příští rok určitě znovu s Good Places, tentokrát Kyrgyzstán. Nebo Peru. Nebo Patagonie 🙂

Anna

V listopadu  jsme  se  vrátili z  treku v  Nepálu, plni úžasných  zážitků.
Již  potřetí   jsme  využili   služeb CK Good  Places a  opět  jsme   byli  nadmíru  spokojeni.
Petr Štětina  nám pomohl zorganizovat nejen trek,  ale i  splnil naše /ne  vždy  lehká/ přání.
Už  teď víme, že toto  nebyla   naše poslední dovolená s Good  Places.
Všem, kteří   chtějí   cestovat a prožít nezapomenutelné  zážitky, tuto  CK doporučujeme.  Petr  je  jednička!
 
Petře,   díky
 
Anna a  kamarádi

Jana

S CK GOOD PLACES jsem v listopadu 2018 absolvovala 3-týdenní trek kolem Manaslu a údolím Tsum. Petr je skvělý průvodce a teď už i kamarád, který se jen tak nenechá zaskočit a zvládne s úsměvem a nadhledem každou situaci. Je vidět, že jeho práce je zároveň koníčkem. Už teď se těším na další cesty, které určitě budou s Petrem minimálně rovnaký zážitek, jako ta poslední.
Pokud chcete opravdu krajinu poznat a ne jenom si ji odškrtnout ze seznamu, tak vřele doporučuji obrátit se na Petra!

Magda

V roce 2016 jsem byla s Petrem Štětinou a Good Placesv Peru a Bolívii. Obě dvě země mě nadchly. Petr je skvělý průvodce, empatický, vtipný a přátelský, spokojenost a pohoda klientů jsou na prvním místě, navíc má výborné znalosti prostředí, dějin i jazyka. Program byl skvěle sestavený, všechno klaplo a co neklaplo, to s úsměvem vyřešil. Dokázal navodit atmosféru, že jsem měla pocit, jako bych cestovala s partou a ne s cestovkou. Vždycky byl po ruce a neúnavně všem k dispozici. Tenhle zájezd vřele doporučuju, je to jeden z nejlepších, co jsem kdy zažila, kulturně a hlavně přírodně hodně rozmanitý, po pár dnech jsem měla pocit, jako bych cestovala měsíc, co jsme toho viděli. Nadchlo mě to tak, že rok na to jsem se s ním vydala do Kolumbie a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Je to velmi rozmanitá země, až jsem se nestačila divit. Organizačně a průvodcovsky to bylo zase taky perfektní. Jediné, na co čekám, je země, kde jsem ještě nebyla a termín, co mi bude vyhovovat.

Jana

Letos jsem s Good Places vyrazila do Tadžikistánu (Fánské hory). Když je dost času, ráda jezdím sama, ale když se člověk musí vmáčknout do cca 2 týdnů, tak to chce plánovat dopředu…a na Petra je vždy spoleh, že to vymyslí tak, aby sme čas využili na maximum:) Od záčátku do konce to byl super zážitek…většina party se již znala z nepálského treku, nový účastníci skvěle zapadli:) Organizace opět na jedničku s *. Naplánovaná trasa místama trochu makačka, ale rozhodně to stálo za to. Počasí nám přálo až moc (každý den přes 30 stupňů). A co oceňuji nad rámec standardní cestovky je, že sme mohli kybycovat do programu:) Takže finální zájezd byl skvělá kombinace chození po horách, poznávání místních kultur a dávné historie, který Petr ještě vyšperkoval spoustou autentických zážitků. Děkuji ještě jednou a již teď se těším na další cestu!!!

Kateřina

Zájezd do Kolumbie, naprostá senzace :)! Bylo o nás postaráno jako v bavlnce :)! Good places vřele doporučuji.

Stolzová Andrea

S cestovní kanceláří Good places jsem absolvovala několik cest( Irán, Kolumbie, Indie, Peru/Bolívie, Uzbekistán) a vždy bylo vše na výbornou!
Před 14-ti dny jsem se vrátila z jedinečné cesty po Mexiku. Zažit oslavy mexických dušiček, vykoupat se v senote, prošmejdit zapadlé pyramidy v pralese v Calakmul. kam ještě nedorazily hordy turistů, šnorchlovat u 2. největšího korálového útesu světa, pitoreskní mexické vesničky, senzační kuchyně a hlavně legrace a skvělá atmosféra v naší malé skupince spolucestovatelů. Díky Petru Štětinovi, který celou cestu naplánoval a vedl, výjimečný cestovatelský zážitek od A do Z.

Hana Oralová

Loni jsem absolvovala zájezd do Boilivie a Peru s cestovní kanceláří Good Places. Pro totu cestu jsem se rozhodla po předchozích dobrých zkušenostech při cestě po Iránu. Provázel nás stejně jako tehdy Petr Štětina. Díky němu jsem prožila nezapomenutelnou dovolenou. Petr má velké znalosti o zemích a ovládá perfektně místní jazyk.Vše měl dobře naplánované, přesuny z místa na místo jsme absolvovali mikrobusy a dokonce jsme se svezli i místní rikšou. Absolvovali jsem i vysokohorský trek, koupali se v termálech a ochutnávali místní kuchyně v různých restauracích. Bylo to akční, ale velice pohodové. Díky ochotě a empatii Petra jsme všechno zvládali s nadšením. Vše bylo úžsné a vřele dovolenou s Good places doporučuji.

Robo a Jožo

12.1.2020 sme sa vrátili z cesty po Myanmare  a Laose.18 dní… Sprevádzal nás Petr Štětina a program sme si spoločne naplánovali. Ako vždy všetko klapalo ako malo . Malá skupinka 5 ľudí a program na mieru spolu s nižšou cenou za hlbší zážitok su dôvody prečo s Good Places cestujeme opakovane…Odporúčame!

Bob a Jozef

12. 1. 2022 sme sa vrátili z poznávačky po Costa Rice kde sme za cca 16 dní ako obvykle s CK Good Places veľa videli ale si aj oddýchli pri Pacifiku a aj Karibiku…Túto destináciu ponúka veľa CK ale tento pomer ceny a čo za to a malá skupinka sme nikde nenašli…R+J

Juraj&Miriam

Po absolvovaní poznávacieho zájazdu po Costa Rice sme si opäť potvrdili poznanie, že sme našli tú správnu cestovnú kanceláriu na spoznávanie sveta. Program ušitý na mieru, dobrá cena a príjemná pohoda spríjemňujúca cestovanie po krajine, kde si každý návštevník môže nájsť a ochutnať to, čo pokladá za exotické. Petr Štetina opäť odviedol svoju prácu viac než skvele! Ďakujeme!

Anna

Je to již 2 měsíce, kdy jsme se vrátili z treku v Nepálu a denně jsme myšlenkami zpět.
Je to díky kouzlu Himaláje, usměvavých lidí ale taky díky Petru Štětinovi.
Trek nám pomohl zorganizovat , zajistit a navíc sledoval naše kroky z Prahy až do Nepálu.Prostě neskutečné!
S takovým zájmem, ochotou, s pomocí plnit někdy až nemožné plány, se člověk málo setkává.
Určitě toto není náš poslední výlet s Good Places. A že už jich bylo !!
Všem, kdo se chystá kamkoliv, neváhejte .Určitě s PetremˇŠtětinou.

Anna a kamarádi

Petr Šulák

Nedávno jsem se vrátil z cesty po Bangladéši organizované CK Good Places. Zájezd se mi moc líbil, jeho zaměření na fotografování mi velice sedělo. Bangladéš je nádherná, turistikou ještě nedotčená. Průvodce Honza K.to tam perfektně znal a s místními to dokonale uměl. Na kvalitu dopravy a ubytování nejsem moc náročný, ale i to bylo výborné. Moc rád bych se s vámi v budoucnu ještě někam vypravil. Tak díky za krásnou dovolenou! petr

Robert , Jozef

S CK Good Places sme absolvovali už niekoľko zájazdov. Tentokrát Kyrgyzsko s 9 dňovým trekom v Kyrgyzskej Patagónii. Ako vždy organizácia a priebeh bez problémov , partia – 5 klientov – super čo je pre takýto nie len fyzicky náročnú expedíciu dôležité. Peter Štetina ako organizátor a sprievodca výborný parťák. Môžeme len odporučiť . Robo , Jozef

Pepa

Už po druhé jsem se stal členem týmu, které skvěle naplánoval Petr Štětina. V loni Fanské hory v Tádžikistánu a letos Kyrgyzská Patagonie. Nemůžu nic vytknout, vše perfektně zorganizované a teď už vím, že v následujícím roce s touto CK pojedu znovu. Pepa

Blanka Štalzerová

Dobrý den. Ráda bych jménem svým a jménem naší cestovatelské skupiny do Íránu ve dnech 7.-22.10.2023 vyjádřila velké díky za našeho skvělého průvodce Šimona Lehovce. Pečlivě se o nás staral od záčatku cesty až do návratu. Celou cestu jsme si všichni užili a díky velkým vědomostem Šimona z historie Persie, jsme si pomalinku skládali střípky do ucelené pestrobarevné mozaiky Iránu. Děkujeme také CK Good places za zajištění neplánovaného mimořádného noclehu v Turecku při návratu zpět do Česka. Jedním slovem bylo vše BEZPEČNÉ i když zrovna naší cestu postihly válečné nepokoje v sousedních zemích. Děkujeme a přejeme celé cestovní kanceláři ať se daří i nadále. Díky!

Rodina z Prahy

Milý Petře, milý Šimone,
děkujeme za moc hezkou dovolenou, kterou jsme si díky vám užili. Přesně podle našich představ jste naplánovali a zařídili poznávací zájezd do Egyta sólo pro naší čtyřčlennou rodinu s dvěma dospělými dcerami. Před odjezdem pro nás byla velká neznámá, jestli vše klapne, jestli nás budou čekat průvodci dle domluvy a odvezou nás tam, kam mají. A všechno proběhlo naprosto bez problémů. Projeli jsme nejznámější památky Egypta, plavili jsme se tři dny plachetnicí (felúkou) po Nilu, koupali jsme se v Nilu a na závěr jsme strávili pár dnů u moře v Hurghadě. Místní průvodci Mohamed Mousa a Mohamed Zidan byli skvělí, dokázali poutavě vyprávět o starověkém Egyptě, i nás vzít na trh nebo mezi místní obyvatele. A posádka felúky byla úžasná, lodní kuchař vařil to nejlepší jídlo, které jsme v Egyptě ochutnali. Ještě jednou děkujeme.
Rodina z Prahy

daniel.kudlak

Cestování nás opravdu baví. Cestu do Indie jsme už dlouho chtěli uskutečnit. Měli jsme jasnou představu co chceme, ale také se i trochu obávali. Proto jsme pečlivě hledali řešení pro plánovanou trasu a formu provedení – nechtěli jsme být limitováni skupinou a účastí na organizovaném standardním zájezdu. Chtěli jsme individuální zájezd, svobodu a volnost. Současně pak i bohatý program zahrnující to nejdůležitější ze států Hariana, Radjastan, Uttarpradesh, Madjapradesh a Bihar. Po pečlivém vyhodnocení jsme se obrátili na spol. Good Places a Petra Štětinu s žádostí o pomoc při zajištění. Byla to skvělá volba. Trasa a plán naší cesty byl přesně dle našich představ a očekávání. Transport po celé trase byl skvěle zajištěn a organizován s využitím auta, vlaku i letadla. Na všech místech a jednotlivých navštívených památkách jsme měli místní zkušené a erudované původce. Řidiči byli skvělí a ochotní. Svobodu a volnost po celé cestě pak současně jistil nonstop servis pro případ potřeby. Všechny hotely po celé cestě byly velmi dobře situované a na odpovídající úrovni.
Závěr: Volba Good Places bylo skvělé řešení. Po této naší zkušenosti můžu jen doporučit. Moc děkujeme za skvělou organizaci a poskytovaný servis.
Lenka a Dan, Praha

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: