V roce 2023 se v KC můžete těšit na více než 40 cestovatelských a outdoorových přednášek!

V roce 2023 se v KC můžete těšit na více než 40 cestovatelských a outdoorových přednášek!

Od ledna je nabitý program cestovatelských a outdoorových přednášek. Vždy od 18:30 se můžete těšit na nejlepší vyprávění o dobrodružných cestách z celého světa!

„Rádi bychom pro návštěvníky zajistili pravidelný program, který nabídne nejen klasické cestovatelské přednášky, ale i ty outdoorové. V poslední době jsme zaznamenali velký boom a zájem o dálkové treky, takže v programu nejdete i povídání o nich. Kromě známé Stezky Českem, která vznikla v době covidu, se můžete přijít podívat na Tour du Mont Blanc, Kungsleden, “ představuje program manažerka Klubu cestovatelů Michaela Gladišová.

Všechny přednášky probíhají v cestovatelském salonku, kde v pracovní dny najdete prodejnu Knihy na hory, což je bývalá prodejna Kiwi, přesunutá z Jungmannovy ulice.

Celý program prohlédnout a vstupenky zakoupit je možné zde.

TOP přednášky

Náruč severu – zimní přechod Kungsleden 2022, Mili Vaňkátová a Jiří Lichteneger (26. 1. 2023)

Páreček dobrodruhů snažící se otestovat svůj vztah v co nejextrémnějších podmínkách.

Jirka & Mili se rozhodli užít si severskou romantiku v její maximální syrovosti. Na lyžích a bez podpory projít nejznámější švédský trail Kungsleden v celé jeho délce 450 km. Při teplotách hluboko pod nulou a s více než 100 kg vybavení a jídla na bobech. S téměř nulovými zkušenostmi něžné polovičky.

Tour du Mont Blanc, Hana Jamplíková (9. 2. 2023)

160 km, 7 dní, 10 000m převýšení a nejkrásnější trek Evropy – to je Tour du Mont Blanc. Nebo alespoň mi to plno lidí psalo a měli pravdu! Tour du Mont Blanc je opravdu nejkrásnější trek Evropy. Každý den se probouzet mezi masivy hor, pozorovat ledovcová jezera, rozkvetlé horské louky a potkávat fajnové lidi, kteří milují chození stejně jako vy.

20 000 kilometrů vrakem do Pákistánu, Jan Rendl (28. 2. 2023)

Cestovatel Jan Rendl tentokrát odložil pohorky a batoh a namísto dalšího sólového pochodu se vydal na cestu spolu se svým bratrem ve třicet let starém voze Subaru. Jenže jak se už po pár dnech ukázalo, problémy se dostavily stejně. Mechanik, který měl dát auto před cestou do pořádku, peníze určené na opravu spíše propil a na plno věcí se totálně vykašlal.

EXOToulky SVĚTEM: 30 let zážitků ze 100 zemí, Julius Lukeš (21. 3. 2023)

Vydejte se na výstřední putování světem, během něhož poznáte, jaké to je ztroskotat s dřevěnou bárkou u somálských hranic, pašovat ploštice z Karibiku, chytit horečku dengue, stát se miliardářem v Německu, očkovat psy proti vzteklině v Keni, zažít žahnutí nejjedovatější medúzou světa čtyřhrankou smrtelnou, stopnout si vlak či bangladéšské komando před zásahem, zavítat na ostrovy afrických narkobaronů, ošálit alžírského velvyslance, skončit v karanténě s neznámým infekčním onemocněním, rozhodnout o nouzovém přistání transatlantického letu a mnoho dalšího.

A SPOUSTA DALŠÍCH!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí