Poznejte to nejlepší z Jordánska a vydejte se divokou krajinou na pětidenní trek po Jordan Trail

Poznejte to nejlepší z Jordánska a vydejte se divokou krajinou na pětidenní trek po Jordan Trail

foto: Pixabay 650 kilometrů dlouhá dálková turistická stezka Jordan Trail vede skrze Jordánsko od města Um Qais na severu až do letoviska Aqaba na jihu země. Čtyřiceti denní pěší putování vede přes 52 vesnic a měst, rozmanitou krajinou od zvlněných zalesněných kopců, přes skalnaté útesy a údolí, skalní město Petra, dramatické písečné krajiny a tyčící se hory ve Wadi Rum až po křišťálové vody Rudého moře.

Absolvování Jordan Trail vám umožní podniknout objevnou cestu do historie Jordánska a zároveň do hloubky poznáte rozmanitou kulturu této pozoruhodné země. Ochutnáte pestrost místní kuchyně, tváří v tvář se setkáte s místními obyvateli a poznáte jejich každodenní život. Stezka propojuje významné historické památky a skrývá i ty méně známé.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Staré obchodní cesty protínaly zemi po tisíce let, a tak je pěší cestování Jordánskemvelmi stará praxe, která v dávných dobách sloužila především k podnikání a komunikaci se vzdálenými národy. Dnesji turisté podnikají za účelem rekreace a poznání nádherné přírodní krajiny a rozmanitých komunit.

Unikátní pětidenní trek na jednom z úseků Jordan Trail vedoucí divokou krajinou z přírodní rezervace Dana do skalního města Petramůžete podniknout prostřednictvím CK Travel Planner. Kombinovaný zájezd pro malou skupinku maximálně osmi účastníků v první části nabídne ty nejlepší památky Jordánska, jako je antický Jerash a Umm Qais, biblická hora Nebo, jedinečné Mrtvé moře, křižácké hrady Karak a Shobak nebo beduíny obývaná poušť Wádí Rum, a v druhé části trek po části Jordan Trail, která byla redakcí časopisu National Geographic označena za jeden z 15 nejkrásnějších treků světa.

Trek je dlouhý 73 kilometrů. Čtyři dny po sobě denně ujdete alespoň 16 kilometrů středně náročným terénem, a proto je důležité být v dobré fyzické kondici. Kromě českého průvodce, který je přítomen po celou dobu zájezdu, vás na treku doprovodí beduínský průvodce a ranger. Z historické vesnice Dana a stejnojmenné přírodní rezervace projdete divokou přírodou rozeklaných skal, kaňonů a horských údolí až do Petry, kam vstoupíte ukrytým zadním vchodem a vyhnete se tak davům turistů.

Na závěr zájezdu vás čeká dostatek zaslouženého odpočinku na plážích v letovisku Aqaba s krásnými korálovými útesy.

Cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotné Jordánsko.

Pod hlavičkou Travel Planner připravuje zájezdy do Jordánska Omar, který má jordánské kořeny a žije v Čechách – v malé skupince maximálně 12 lidí, abyste měli možnost si vše v klidu prohlédnout a zažít, abyste prožili Jordánsko v jeho pohodové a přátelské atmosféře. Pokud chcete jet úplně sami, rád vám připraví individuální cestu a předá všechny své zkušenosti a kontakty.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí