Posvátné město Kandy

Posvátné město Kandy

Město Kandy leží v krásné kopcovité krajině stejnojmenné plošiny v centru Srí Lanky, obklopeno převážně čajovníkovými plantážemi. Toto posvátné buddhistické místo, známé také jako Senkadagalapura, bylo posledním hlavním městem králů Sinhala. Nejdůležitější památkou je Chrám Buddhova zubu (The Temple of the Tooth Relic), ve kterém je uchovávána tato posvátná relikvie. Chrám, postavený v 16. století, je dodnes významným poutním místem. Kandy je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pomyslným srdcem města je osmiúhelníkový chrám Dalada Maligawa = Chrámu Zubus nádhernou zlatou střechou. Jeho význam tkví v tom, že v něm jsou uschovány pozůstatky samotného Buddhy. Hlavních restaurátorských prací se ujalo UNESCO. Nejdůležitější událostí Kandy je Esala Perahera – každoroční slavnost, při níž je replika skříňky s relikviemi pronášena mezi exotickými tanečníky a bubeníky. Desetidenních oslav na přelomu července a srpna se povinně účastní i stovka slonů.

Cestovatelé ocení i jednu z nejkrásnějších botanických zahrad na světě – Peradeniya Botanic Garden s rozsáhlou sbírkou orchidejí.

Zajímavým místem vzdáleným jen osm kilometrů je Kalapuraya. Nachází se v nádherném údolí Dumbara, v němž potomci starověkých řemeslníků stále uchovávají tradici výroby skvostů ze dřeva a oceli. V okolí Kandy najdete také celou řadu chrámů a hrobek s jedinečnými malbami, freskami a sloupovím.

Okolní vesničky i samotné Kandy také proslulo jako skvělé nákupní centrum. Pořídit si můžete výrobky ze dřeva, mědi, stříbra, mosazi, bronzu a ebenu. Oblíbeným sortimentem je také keramika, lakované předměty, ruční batikované výrobky, šperky a ozdoby z rákosí.

N7 17 37 E80 38 25

Zkušenosti čtenářů

Marushka

Keby niekto hladal tematicke ubytko v Kandy tak odporucam YMBA budhisticku ubytovnu. Slusna postel 100 metrov od stanice.
Viac na –
http://marushkaphoto.blogspot.no/2015/11/si-sladka-ako.html
Marushka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: