Po trase oblíbených i méně známých treků na Islandském dni

Po trase oblíbených i méně známých treků na Islandském dni

Sobota 9. 4. 2016 se stane pro milovníky Severu a Islandu zvláště malým svátkem, neboť v Městské knihovně v Praze 1 se koná ISLANDSKÝ DEN, jehož patnáctý ročník je letos zaměřen především na cestovatele.

Po trase oblíbených i méně známých treků se vydáme pěšky s batohem na zádech i si vyzkoušíme řidičské umění za volantem terénního auta. Po té se vypravíme na jarní cestu plnou sněhu kolem ostrova v legendárním „Brouku“ a zúčastníme se letní expedice tříkolek značky Velorex .

Pro milovníky historie a literatury je připraveno seznámení s islandským fenoménem – ságami, od nichž se rovnou přeneseme k současné islandské literatuře, kterou nám představí nejnovější číslo časopisu Plav. Nebude chybět ani mini stánek s nabídkou knih od islandských autorů, stejně tak jako výběr průvodců a map pro cestovatele.

Třešničkou na dortu by mohlo být slideshow sestavené ze starých černobílých fotografií pořízených na Islandu v třicátých letech minulého století.

Devítihodinový maratón 15. ročníku Islandského dne doplní přehlídka islandských TOP míst, křest nového průvodce po vnitrozemí a závěr bude patřit výběru ukázek z islandské metalové hudby.

Program a více informací najdete na webových stránkách www.islandklub.com.

Nejširší nabídku průvodců a map Islandu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: