Peter Habeler, jeden z prvních mužů na Everest bez kyslíku, přijede již tento týden na festival GO KAMERA

Peter Habeler, jeden z prvních mužů na Everest bez kyslíku, přijede již tento týden na festival GO KAMERA

Festival GO KAMERA dosáhne letos v lednu své plnoletosti. Filmy, fotografie a zážitky z cest totiž představí řada známých cestovatelů, nejlepších horolezců, publicistů a fotografů v Brně už po osmnácté.

Ve čtyřdenním maratonu přednášek a promítání se letos naživo představí mimořádně silná sestava více než 50 účinkujících včetně zahraničních hostů. Hlavními hvězdami budou světoznámý horolezec Peter Habeler a nyní nejúspěšnější český horolezec Radek Jaroš.

Pokud nestihnete přednášku Petra Habelera na GO Kameře, můžete se vydat na jiné promítání z jeho českého turné.

Festival dává prostor i hlubším tématům současnosti. Čtvrteční večer je věnován vybraným filmům festivalu Jeden svět, které komentářem doprovodí odborníci na dané téma, mimo jiné i Šimon Pánek, Petra Procházková či Jaromír Štětina z organizace Člověk v tísni. Bwindi Orphans představí humanitární projekty v Ugandě. Zúčastní se i další občanská sdružení.

Kdy a kde?

Festival GO KAMERA se jako káždý rok uskuteční v Brně v BVV od 15. do 18. ledna 2015

Vyhrajte zájezd na Srí Lanku

Ústředním tématem je tentokrát Srí Lanka. Tematické výstavy Sloni a čaje Srí Lanky budou diváky lákat do Kongresového centra i na hlavní veletržní plochu. Mimo to pořadatel festivalu, CK LIVINGSTONE, vyhlásil soutěž o zájezd na Srí Lanku pro dvě osoby. Tipněte si výšku obří makety slona umístěné v expozici CK LIVINGSTONE v pavilonu F na souběžně probíhajícím veletrhu GO, vyplňte tipovací lístek, který získáte se vstupenkou na festival GO KAMERA či na veletrh GO a odevzdejte jej vyplněný do boxu ve výstavě slonů v pavilonu F či na festivalu. Výherce bude vylosován v neděli 18. 1. ve 20.00 na GO KAMERA.

A jaký bude program?

Festival slavnostně zahájí Josef Pěnkava, honorární konzul na Srí Lance. Dokument Století Miroslava Zikmunda symbolicky představí legendární dvojici H+Z, mimořádná bude i debata s osobnostmi organizace Člověk v tísni – Markem Štysem a novinářkou Petrou Procházkovou. Diplomat Hynek Kmoníček nás vezme na 
Blízký východ, zakladatel cestopisného magazínu Koktejl Josef Formánek představí Siberut. Horolezec Radek Jaroš povypráví o zdolání K2 a Koruny Himálaje. Slovenskou lezeckou scénu reprezentuje i Peter Hámor himálajským dobrodružstvím 2014 – Shishapangma. Odvážné projekty se neodehrávají jen ve vertikálách velehor. Podrobný program najdete na www.gokamera.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: