Pavel Nováček

Pavel Nováček

Čína, Pavel Nováček

Jméno a příjmení (a přezdívka)
Pavel Nováček

Na kolik se cítím
Podle toho, jak ráno vstanu.

Oblíbené země
Nejspíš asi všechny, které jsem kdy měl možnost navštívit. Když člověk chce, v každé zemi najde něco zvláštního a výjimečného. Hodně mě oslovily země středního východu, po kterých jsem cestoval cca 10 let. Přeci, ale je jedna kam se vracím každý rok, a tou je Itálie.

Na kterých místech se mi hodně líbilo
Himaláje – Nepál, úžasní lidé a hory. Čína – Soutěska Skákajícího tygra.

Cesta, které si nejvíce vážím
Každá má cesta byla něčím výjimečná, ale má pozemní cesta přes Balkán, Turecko, Irán, Pákistán, Indii do Nepálu mi bez nadsázky opravdu změnila celý život. Tahle cesta mě dovedla až k mé dcerce Lauře.

Nejdelší cesta
Tak to bude taky ta cesta do Nepálu, ikdyž mé putování po Číně na tom nebude o moc hůře.

Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo?
Jako malý jsem vyrůstal v době, kdy cestovat moc nešlo. Vždy jsem snil o tom, že navštívím některá zajímavá místa té naší planety. Chtěl jsem vidět Sochu svobody, Niagarské vodopády, egyptské pyramidy, jordánskou Petru, Taj Mahal, Velkou zeď v Číně. To se mi už splnilo a jsem za to neskutečně vděčný. Nicméně u toho jistě nezůstanu, je tu ještě spousta jiných krásných míst…

Cestování mi dalo jiný pohled na svět, možnost poznávat lidi a jejich země. Určitě mi to změnilo pohled na to, jak a v čem žijeme my. Nechápu rasisty a jim podobné lidi.

Vzalo mi taky některé věci, ale ty jsou malicherné a vnímám to jako osud. Prostě se to stát mělo a tak se to stalo. Jestli je to dobře nebo špatně, ať jednou posoudí někdo jiný.

Oblíbený cestovatel, dobrodruh či objevitel
Asi každý cestovatel co se nebojí a vrhne se do čehokoliv na světě. Rád poslouchám vyprávění J. Kolbaby.

Cestovatelské Curriculum Vitae
Ve škole to asi bylo přání stát se řidičem z povolání, abych se dostal někam do světa. Jinak nějaká ta dovolená v Bulharsku nebo Rumunsku. Po pádu komunismu a otevření hranic, vše začalo cestováním po Evropě. Pak jsme se svým kamarádem ze základní školy uskutečnili první větší cestu a tou bylo projetí USA od jihu na sever. Dále jsem se pak vrhnul na arabské země, ze kterých mě nejvíce nadchl Írán a Jordánsko. V poslední době pak mířím dál na východ.

Navštívené země

Čína, Indie, Nepál, Pákistán, Irán, Turecko, Jordánsko, Egypt, Řecko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Itálie a Sicílie, Švýcarsko, Belgie, Holandsko, Lucembursko, Francie a Korsika, Anglie, Španělsko, USA, Thajsko, Kambodža, Vietnam a Laos.

Cestovatelské sny a plány

Letos plánuji cestu po zemí z Panamy do Mexika.

Zvláštní záliby během cestování
Zajímám se hlavně o poznávání různých lidí a jejich kultur, náboženství, architektury a přírody. Rád fotím, takže míst a důvodů pro fotografování se najde vždy spousta.

Oblíbená historka z cest
Zážitek je snad jakákoliv cesta nějakým dopravním prostředkem v Asii. Nebo popíjení arabského čaje v kulometním hnízdu na břehu Mrtvého moře. Odklízení písku ze zavátých kolejí v Pákistánské poušti…

Významné expedice a projekty
Všechno ostatní včetně spousty fotografií najdete na mých stránkách www.journey.cz

Autor
Píši cestopisy, jestli se to tak dá nazvat, ze svých cest.

Osobní www stránky
www.journey.cz

Osobní poznámka
Snad už je citace části manifestu Spiral Tribe:…jediný způsob, jak postupovat, je růst, Jediný způsob jak růst, je pronikat za hranice toho, co známe do nepoznaných oblastí neznáma. Neznáme je jediným zdrojem nových vědomostí

Čína, Pavel Nováček

Zkušenosti čtenářů

Pavel

Planuju letos Kambodzu, Vietna a Laos. Kdyby mel n2kdo zajem se pridat tak se ozvete.

Ja mam predstavu takovou, ze bych letel do Bangkoku pak vyrazil do Kambozde. Tady bych se podival na par zajimavych mist a pokracoval Vitnamem az do Halong Bay. Odtud bych prejel do Laosu a tim jel zase zpatky dolu a vratil se do Thajska. Mam na to maximalne 5 tydnu.

Planoval jsem konec zari a cely rijen, ale je mi to celkem jedno zalezi na tom jak se sezene letenka ted uz jsou v nabidce za cca 15 tis.

Tak zatim

Luděk

Ahojda, možná si trochu rejpnu. Mrkni na odstavec Cestovatelské Curriculum Vitae. Píšeš tam větu:“Dále jsem se pak vrhnul na arabské země, ze kterých mě nejvíce nadchl Írán a Jordánsko“. Írán opravdu nelze považovat za arabskou zemi. S tímhle mylným tvrzením se setkávám tak často, a vždycky mě to táhne k tomu abych se ozval. Arabské obyvatelstvo se tam koncentruje u oblasti Perského zálivu, města jako Ahváz a podobně ale většinově prostě Írán v žádným případě není arabská země. Pokud můžete, tak to zkuste nějak opravit. Ale jinak s tebou souhlasím, Írán mě taky naprosto uchvátil. Měj se krásně a hodně štěstí do dalších cest. Luděk

Pavel

Máš pravdu v tom, že když v Iránu někomu řekneš ze jsou Ararbová tak se ohradí s tím že jsou Peršané. No ono to bude stejné i s Tureckem. Možná by bylo lepsi napsat Islámské země….

Pavel

Ahoj, tak jsem se před pár dny vrátil. Podnikl jsem tu cestu po Vitnamu, Kambodzi a Laosu. Cesta to byla úžasná s úžasnými zážitky i zkušenostmi. Návrat do reality už byl o dost horší. Nicméně pokud by někoho zajímaly nějaké informace ozvětě se mi klidně na mail. Ahoj.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: