Paragliding Interlaken: pohled na alpskou krajinu z ptačí perspektivy

Paragliding Interlaken: pohled na alpskou krajinu z ptačí perspektivy

V létě nebo v zimě, ve vodě nebo na sněhu, ve vzduchu nebo na zemi: Interlaken v centru Švýcarska nabízí skvělé podmínky pro aktivní dovolenou. Pohled na Alpy zpoza padáku, je nejen adrenalinovou výzvou, ale obrazem, který jen tak z hlavy nevymažete.

Zanechte tak každodenní rutinu za hranicemi a užijte si fyzickou i psychickou výzvu, třeba při paraglidingu. Z ptačí perspektivy můžete obdivovat chloubu Interlakenu, slavnou trojici hor Eiger, Mönch a Jungfrau.

Kromě paraglidingu si můžete vyzkoušet třeba i závěsné létání, skydiving, vyhlídkové lety a jiné. Ani sníh není překážkou, heliboarding s vaší hladinou adrenalinu v krvi dozajista zacvičí. Dobrodružství také můžete zažít při nezapomenutelném letu zvaném First Flyer. Kdy se klouzáte bezpečně zavěšeni ve speciálním sedáku ve výšce až 45 metrů nad zemí.

Nejširší nabídku průvodců a map Švýcarska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Letecký ráj

Alpské „hřiště“, jak je občas Interlakenu přezdíváno, najdete na šíji Bödeli mezi Thunským a Brienzským jezerem. Výrobu hodinek ve městě vystřídal turistický ruch. Kromě vysokohorské turistiky a lyžování nabízí Interlaken nabízí možnost slézání kaňonů, paragliding a hang gliding.

Hlavním lákadlem je však více než čtyři tisíce vysoký Jungfrau. Ten můžete obdivovat i z  nejvýše položené železniční stanice v Evropě, Jungfraujoch (3450 m n.m.). Nezapomenutelným zážitek bude jistě i samotná cesta do stanice. Dostaneme se tam zubačkou vedoucí sedmikilometrovým tunelem ve stěně Eigeru.

TIP: Pokud jste ranní ptáče, rozhodně se vydejte na oblohu hned po rozbřesku. Krátce po východu slunce uvidíte celou krajinu v impozantní hře světel. Navíc brzo ráno jsou i menší turbulence, let budete tak naprosto plynulý. Bohužel jsou však ranní lety o něco kratší, jelikož tepelné proudy nejsou ještě tak moc silné.

Přelet nad Interlakenem

Pokud jste nikdy neskákali padákem nebo nezkoušeli paragliding, nemusíte se obávat. Dech beroucí výhledy na slavné alpské panorama si můžou užít i naprostí začátečníci. Po krátké instruktáži si nasadíte popruhy, postavíte se hezky na kopec a rozběhnete se. Popřípadě skočíte do letadla a během pár minut, po krátké instruktáži můžete jít na to. Stačí jen překonat svůj strach a vydat se za hranice svých možností a jen tak si skočit.

Kolem Interlakenu toho můžete zažít ještě mnohem více. Nechte se inspirovat článkem: Jungfrau pro milovníky železnic, hor i extrémních sportů.

Paragliding je jednou z nejsnadnějších a také nejkrásnějších možností, jak si užít létání. Jednoduše si pohráváte s gravitací i proudy vzduchu. Je to jeden z nejsilnějších pocitů svobody, jaký můžete zažít.

Jakmile se rozběhnete z kopce, všude kolem je už jen ticho, otevřená švýcarská krajina kolem a jediné, na co vám v té chvíli záleží je proud větru, díky kterému tak můžete svůj pobyt na nebi ještě prodloužit. Hledáte další teplý stoupavý proud, do kterého vletíte a kroužením vystoupáte do výšky. Pak už si jen užíváte výhled na vrcholky Eiger, Mönch, Jungfrau, Schilthorn, Titlis i křišťálově čistá jezera Thun a Brienz.

Švýcarsko bez rámečku 2012

Plánujete-li opravdu aktivní dovolenou plnou outdoorových aktivit a sportu, nejlepší volbou je návštěva nedalekého Švýcarska, které nabízí malebné horské vesničky ve stínu skalnatých velikánů, dokonalý servis dopravy i ubytování a v neposlední řadě mnoho kulturních památek. Za dlouhými výlety do přírody se vydejte do regionu Aletsch se stejnojmenným ledovcem, který je největším v Alpách. V kantonu Valais zase najdete další skvělé vysokohorské středisko vhodné k mnohým sportovním aktivitám, a to Saas-Fee. Pod světoznámým velikánem, Matterhornem, leží nejznámější a nejnavštěvovanější turistické středisko ve Švýcarsku Zermatt. Více tipů na cestování po Švýcarsku najdete na www.MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí