Ouagadougou, Bobo a další zajímavosti Burkiny Faso

Ouagadougou, Bobo a další zajímavosti Burkiny Faso

Ouagadougou Hlavní město Ouagadougou (čti: „vagadúgú“)v centru země je příjemné, ale nijak zvláště zajímavé místo. Po staletí bylo hlavním městem kmene Mossi a sídlem krále. Nyní se zde vždy v lichých letech v únoru koná mezinárodně známý filmový festival FESPACO Pan-African Film Festival, který patří mezi nejdůležitější událostí tohoto druhu v Africe.

Bobo-Dioulasso

V druhém největším městě Bobo-Dioulasso je vždy v březnu v sudých letech národní festival hudby, tance a divadla Semaine Nationale de la Culture. V Bobo-Dioulasso je možné vidětkrásnou ukázku sahelské architektury, Grandé Mosquée (Velká mešita). Vcelku je Bobo rozhodně zajímavějším místem pro návštěvu než hlavní město Ouagadougou a kolem něj leží také více zajímavostí.

Jižně od Bobo-Dioulasso se nachází poblíž města Banfora různé přírodní zajímavosti – Jezero Lac Tengréla (hroši a vodní ptáci),skalní útvar Dômes de Fabedougou (skálolezení) a vodopády Cascades de Karfiguéla; poblíž města Douna pak další skalní útvary Les Pics de Sindou.

Gaoua

Kolem města Gaoua (centrum kmene Lobi) najdeme pak vesnice, které jsou ukázkou architektury a kultury Lobi.[cut]

Park National des Deux Balés

Z několika přírodních parků jenejznámější Parc National des Deux Balés poblíž Boromo, ve kterém je možné vidět slony.

Gorom-Gorom

Na severu země městečko Gorom-Gorom nabízí barvité trhy s výrobky různých etnik a velbloudí trh. Je zde možné koupit i kožené výrobky a šperky od Tuaregů.

Asi 40 km odtud jsou nádherné pohyblivé písečné duny u Oursi.[/cut]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí