Ostrovy a další zajímavosti

Ostrovy a další zajímavosti

Cockburn Town Hlavní město je sice administrativní a politickou metropolí již více než 400 let, ale přesto si zachovalo charakter ospalého karibského města pouze s dvěmi prašnými hlavními ulicemi, které jsou lemovány pastelově zbarvenými koloniálními domy. Město má půvabné nábřeží s historickými vládními budovami, obklopujícími malé náměstíčko s Kolumbovým sloupem, památkou na jeho přistání zde v roce 1492. Filatelisté znají dobře toto souostroví, protože se tu vydávají nádherné poštovní známky, které lze spatřit právě zde na hlavní poště

[cut]South Caicos

Nejmenší ze souostroví, poměrně pustá krajina s potulujícími se divokými koni a osly. Jediné město Cockburn Harbour má zachovalou koloniální architekturu. Na ostrově jsou výborné podmínky k potápění, podél celého východního pobřeží se táhne korálový útes.

Middle Caicos

Největší ze souostroví, nejméně zasažený turistickým ruchem, ale turistům se dostane od rybářů a farmářů v osamocených vískách jako Conch Bar, Barnbarra a Lorimers vřelého uvítání. Na ostrově je řada krásných pláží, několik sladkovodních jezer a hustých piniových lesů. Atrakcí je národní park Vine Point and Ocean Hole Nature Reserve s množstvím ptactva, želv a žraloků. V okolí Lorimers je terén pro cykloturistiku s možností mnoha zastávek na plážích.

West Caicos

Malý ostrůvek s ideálními podmínkami pro potápění – útes Molasses Reef s nejstarším vrakem lodi na západní polokouli. Ve vnitrozemí je přírodní rezervace Lake Catherine s plameňáky, kachnami, volavkami a dalšími brodivými ptáky.[/cut]

Providenciales

Zde nazývaný Provo, turisty nejvíce navštěvovaný ostrov tohoto souostroví. Je zde vybudována řada hotelových resortů, dobrá silniční síť a osmnáctijamkové golfové hřiště, podél Sapodilla Bay jsou k dispozici i luxusní vily. Ostrov připomíná svou atmosférou spíše Floridu, má trochu jiný charakter než ostatní karibské ostrovy. Stejně jako na dalších ostrovech i zde jsou ideální podmínky k potápění, v blízkosti pobřeží se táhnou kilometry a kilometry korálových útesů. Na severovýchodním cípu ostrova je Caicos Conch Farm, jediná farma na světě, která produkuje lastury.

Salt Cay

V minulosti zde byla největší produkce soli na světě. Jsou zde ještě saliny a větrné mlýny, které kontrolovaly tok vody. Ostrovy jsou klidným místem s nádhernými plážemi a jeho centrem je historické město Balfour Town, kde se zachovalo z doby, kdy se tu usadili obchodníci se solí, výstavné dvoupatrové domy s širokými verandami.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí