O komunikaci, o pouťových autíčkách a jak je důležitá hydroelektrárna

O komunikaci, o pouťových autíčkách a jak je důležitá hydroelektrárna

Hydroelektrárna nemusí být jen zdrojem energie. Může být i zdrojem nedorozumění, v našem případě spíš dorozumění. Hydroelektrárna je totiž tak složité a specifické slovo, že na rozdíl od ostatních jednodušších slov ho nikdy nepřeslechnete.

osel a skodovka

Chvíli mně to trvalo, ale pak jsem si vzpomněla. Taková ta autíčka z kolotočů, co mají jen dva pedály, volant a pořádné nárazníky. A dlouhou anténu, kterou brousí po drátěném pletivu kdesi nahoře a občas to zajiskří. Přesně takhle nebo skoro takhle vypadaly naše Škodovky, když se jim na střechu „posadila“ anténa. Od antény vedl drátek k vysílačce a vysílačky sloužily ke komunikaci mezi auty.

Dalo by se to i bez vysílaček, koneckonců za dobu, kdy vysílačky nebyly, se podle náčelníkových pamětnických slov komunikační systém vypracoval na slušnou úroveň. Ale přece jenom párkrát stisknout tlačítko na mluvítku vysílačky a počkat, až se druhé auto ozve, je o něco jednodušší než blikat světly, čekat, až druhé auto odpoví, jako že vidí a čeká na signál, a pak vystrkovat z okna ruku například s rolí toaletního papíru, pokud zrovna chcete na záchod.

Hlas ve vysílačce

A protože přesně stejné vysílačky používají řidiči kamiónů, nemohlo se nám nestát, že jsme si s jedním popovídali. Bylo to zrovna na slovinsko-chorvatských hranicích, pravděpodobně jsme vedli hovor o tom, kdy už konečně zastavíme na záchod, a díky tomu si nás pan Šmidberský naladil.

Nejmenoval se Šmidberský, ale měl to napsané dostatečně velkým písmem na autě, takže pro nás to byl pan Šmidberský. Blikali jsme na něho, když jsme ho předjížděli na dálnici a on si nás pak našel v éteru ve frontě na hranicích. Přijal naše pozváni na kafe na nejbližším odpočívadle, vyfasoval škorpióna (nálepka s logem expedice, které jsme rozdávali za zásluhy na zdárném průběhu expedice a lepili na různá místa), usmál se a odjel.

Hydroelektrárna je nesmysl

Hydroelektrárna nemusí být jen zdrojem energie. Může být i zdrojem nedorozumění, v našem případě spíš dorozumění. Hydroelektrárna je totiž tak složité a specifické slovo, že na rozdíl od ostatních jednodušších slov ho nikdy nepřeslechnete. Vždycky je mu rozumět. Nikdy si ho nespletete s jiným slovem. Na rozdíl od ostatních.

Hrozně to svádí. Když se v autě bavíme o něčem, co se nám zdá zajímavé nebo veselé, máme pocit, že to musí nutně zajímat i posádku druhého auta. Tak vznikají dlouhé, nicméně velice zábavné vysílačkové hovory o ničem. A v tuto chvíli přichází na řadu hydroelektrárna. Hydroelektrárna jako ekvivalent čehokoli, čemu druhá strana nerozuměla a co se nám nezdá natolik důležité, abychom to museli opakovat. Hydroelektrárna jako ekvivalent naprostého nesmyslu. Hydroelektrárna jako ekvivalent zpravidla řidičem násilně ukončeného rozhovoru. Hydroelektrárna jako ekvivalent úplně čehokoli.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí