Nha Trang

Nha Trang

To, co láká turisty k návštěvě Nha Trangu, je přítomnost moře a na městské poměry velmi příjemné a zatím relativně málo navštěvované pláže bez velkých turistických aglomerací.

Milovníci podvodního života mohou také v omezené míře využít možnosti šnorchlování nebo potápění. Méně sportovně založené může pro změnu potěšit návštěva akvária či spíše chovné stanice pod širým nebem na nedalekém ostrově Hon Mieu (Hòn Miễu). Nha Trang se navíc od r. 2006 pyšní nejdelší lanovkou nad mořem na světě, dlouhou více než tři kilometry. Vede na jiný ostrov, Hon Tre (Hòn Tre), kde čeká na přijezší velký akvapark s mořskou pláží a řadou vodních atrakcí. Přímořský Nha Trang potěší i milovníky mořských kulinářských lahůdek.

Čamské věže Po Nagar (tháp Pô Nagar). Kromě moře a vodních požitků lze ovšem v Nha Trangu nalézt také další cenný pozůstatek zaniklého království Čampa, totiž věže Po Nagar. Nacházejí se na kopečku nad řekou Cai, ústící hned opodál do vod Jihočínského moře. Jde o nevelký areál se čtyřmi věžemi různých velikostí, postavenými mezi 8. a 12. stoletím. Původně jich tu však stálo podstatně více. Nejvyšší a nejmohutnější ze zachovaných věží byla postavena na začátku 9. století a dosahuje výšky 23 metrů. Byla zasvěcena čamské bohyni Po Nagar, která byla považována za Šivovu ženu a ochránkyni čamské říše. Celý areál byl založen zřejmě ještě ve starších dobách a představoval hinduistické náboženské centrum pro uctívání různých božstev hinduistického panteonu v čele s bohem Šivou. Dodnes jsou jednotlivé svatyně hojně navštěvovány a uctívány, dnes však už především vietnamskými, ale i čínskými buddhisty. K zajímavostem areálu náleží také pozůstatek přístupové cesty, lemované deseti vysokými sloupy, původně jich tu však stálo dvacet čtyři.

Pagoda Dračí hory (chùa Long Sơn) se řadí k dalším památkám Nha Trangu, které stojí za povšimnutí. Základ areálu tvoří menší chrám nacházející se na úpatí malého kopce od konce 19. století. Největší atrakcí je však 14 m vysoká bílá socha Buddhy sedícího v lotosovém květu na kopci samotném, viditelná zřetelně z celého města. Dá se do ní vstoupit. Výstup k soše po 152 kamenných schodech se ovšem vyplatí i pro výhled do krajiny, který se s kopce nabízí.

Neogotická katedrála je pozůstatkem francouzské koloniální éry, byla postavena v l. 1928–1933. V současnosti je sídlem nhatrangského biskupa.

Nejširší nabídku průvodců a map Vietnamu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí