Neznámá země přináší dobrodružství, které neodchází

Neznámá země přináší dobrodružství, které neodchází

XXVI. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur opět konečně na živo. Od 19. do 29. dubna ve Zlíně. V domovině slavného cestovatele Miroslava Zikmunda.

Dobrodružství neodchází, odcházejí jenom lidé, ale pouze ti, o kterých nemluvíme nebo na ně nevzpomínáme. 1. prosince loňského roku vyrazil na svou nejdelší výpravu, do cestovatelského nebe, Miroslav Zikmund. Poslední mohykán z legendárního cestovatelského triumvirátu Zikmund, Hanzelka, Heyerdahl. Se světoznámým norským etnografem je spojovalo nejen nadšení a mladické odhodlání, ale taky duben roku 1947. Zatímco H+Z odstartovali na první část své cesty kolem světa 22. dubna, Thor Heyerdahl odrazil od peruánských břehů na balzovém voru Kon-Tiki o pouhých šest dní později. „Vaši rodiče budou smutní, až se dostanou zprávu o vaší smrti,“ vyčítali mladému Thorovi před vyplutím, stejně tak si komerční inženýři Hanzelka se Zikmundem vyslechli od škarohlídů: „Jak si dovolujete jet do Afriky, když jste tam ještě nebyli!“ Nevzdali to a jejich příběhy inspirují už čtvrtou generaci následovníků. 

Konečně naživo

Ve Zlíně se tentokrát budete moci konečně opět naživo vydat do tajemných dálek. Čeká vás spousta přednášek, výstav i projekcí. Budete moci nahlédnout do tajemství života cestovatele Stingla a obdivovat na plátně jeho svérázný humor ve filmu STINGL – malý velký Okima. V rámci festivalu se návštěvníkům otevře vila Miroslava Zikmunda.

Festival Neznámá země se ve Zlíně koná od 19.-29.4. 2022. Podrobný program najdete zde: https://neznamazeme.cz/program/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: