Nepropásněte first minute dovolenou! Jaké letní destinace budou v roce 2020 v kurzu?

Nepropásněte first minute dovolenou! Jaké letní destinace budou v roce 2020 v kurzu?

First minute dovolené se těší stále větší a větší oblibě. V jejich prospěch hovoří široká nabídka zájezdů, cenové slevy i celkově lepší plánování letní dovolené. Jaké benefity nabízí first minute zájezdy? A které letní destinace jsou pro rok 2020 nejoblíbenější?

Letošní zájem o first minute dovolené je přibližně o 10 % vyšší než v loňském roce. Za vyšší poptávkou nestojí pouze atraktivní cena, zájemci o letní zájezdysi čím dál více uvědomují hlavní benefity first minute dovolené. K těm patří především bohatý výběr zájezdů a přehledné plánování letních dní volna.

Pestrý výběr zájezdů souvisí se začátkem sezóny, kdy jednotlivé nabídky ještě nejsou probrané. Díky tomu si můžete vybrat ubytování, které nejvíce odpovídá vašim představám. K včasnému nákupu letního zájezdu se řadí také lepší plánování dovolené v zaměstnání, nemusíte se obávat, že v dlouhodobě hlášeném termínu dovolené vás předběhnou ostatní spolupracovníci.

Děti zdarma i zvýhodněné ceny pro seniory

Obrovskými benefity first minute dovolených jsou výhodné slevy, bonusy i cenová zvýhodnění pro seniory. Kromě samotné slevy za včasný nákup zájezdu patří k oblíbeným zvýhodněním dovolená zdarma pro jedno nebo rovnou dvě děti. V některých případech platí cenová zvýhodnění také pro dospělé osoby přespávající na přistýlce.

Slevy a nejrůznější bonusy jsou příznivé jak pro klienty, tak i pro cestovní kanceláře, které chtějí prodat nejvíce zájezdů na začátku sezóny a mít tak jasný přehled v obsazenosti nasmlouvaných hotelů i v organizaci dopravy.

Které letní destinace budou letos atraktivní?

Rádi byste věděli, jaká místa jsou pro letní dovolenou v roce 2020 v kurzu? Nevíte, do které destinace vyrazit na dovolenou? K nejpopulárnějším letním destinacím pro letošní rok bude patřit Řecko, Bulharsko, Egypt a Turecko. Z Řecka patří k oblíbeným lokalitám českých turistů ostrovy Rhodos, Kréta a Kos, v Turecku je pro turisty nejpřitažlivější Turecká riviéra, v oblíbenosti ale nezaostávají ani Baleárské ostrovy, konkrétně pak Mallorca, Menorca či Ibiza.

Turisticky se nejrychleji rozvíjející letní destinací bylo v roce 2019 Turecko. Tento trend by si země bílého půlměsíce měla udržet i letos. Pozici Turecka může ohrozit jen Černá Hora, která v posledních letech zvyšuje výdaje do turistického ruchu. Na pobřežích se investuje do rekonstrukcí hotelů i výstavby turistické infrastruktury. Dovolená v Černé Hoře je navíc cenově výhodná a nabízí nová místa k prozkoumání.

Ať už se v létě vydáte kamkoliv, jedno je ale jisté, jestliže uvažujete o pořízení first minute dovolené, dlouho neotálejte. S blížící se hlavní sezónou dovolených se sníží výběr zájezdů a hlavně vzrostou jejich ceny.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: