Nenechte si ujít festival africké hudby Rytmy Afriky + SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Nenechte si ujít festival africké hudby Rytmy Afriky + SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Letos již po deváté si můžete nadcházející zimu zpříjemnit africkým hudebním horkem, a to v sobotu 29. 11. 2014 v 19:00 v MeetFactory. Na tradiční podzimní multikulturní akci dorazí bubenická legenda Louis Cesar Ewande, kterého podpoří místní bubeníci z Barati Squad. Další účinkující přijedou z Ostravy, ze Slovenska i z Berlína. K tomu energický pražský soubor TiDiTaDe. Ti všichni budou nejen bubnovat, ale i zpívat a tančit. Tradiční součástí festivalu jsou prezentace neziskových organizací spojených s africkým kontinentem.

Jednodenní hudebně-taneční festival představuje již od roku 2005 pravidelně různé podoby tradiční africké kultury i její současné směry mimo africký kontinent. Africká hudba to je příval energie – radostné a intenzivní. Nejlépe ji zažít živě. A to je i jedním z cílů festivalu – poskytnout návštěvníkům hluboký umělecký fyzický zážitek a současně prostor pro zamyšlení se nad současnou situací nejen v Africe.

Předprodej vstupenek na Ticketportal a Ticketstream 240 Kč / na místě 290 Kč.

Více na www.rytmyafriky.cz nebo na www.facebook.com/rytmyafriky.

Účinkující:

Louis Cesar Ewande & Barati Squad – Louis se hře na djembe a další perkuse věnuje více než 40 let. Žije ve Francii, kde se i narodil, ovšem jeho otec pochází z Kamerunu. Za svoji hudební kariéru vydal několik alb (Cano, Percussion Ensemble) a spolupracoval s hudebníky Mamady Keita, Stefan Rigert či Dee Dee Bridgewater. Jeho tvorba je ovlivněna jak tradiční hudbou západní Afriky, tak jazzem. Jako učitel hry na perkuse procestoval celý svět, učil např. na univerzitách v Japonsku a v Brazílii. Doprovodnou kapelou pro Louise bude pražské uskupení Barati Squad.

TiDiTaDe – skvělé tanečnice, drsní bubeníci a několik metrů krychlových afrických bubnů. Nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná pražská skupina. Svou jedinečnou dynamikou a energií jsou TiDiTaDe výrazně odlišní od „normálních“ kapel. Hudebníci i tanečnice se již mnoho let a s neustále stupňující intenzitou zabývají studiem západoafrické hudby a tance. Čerpají inspiraci a zkušenosti od největších žijících legend této hudby a tance, prostřednictvím stáží v západní Africe (Guinea, Mali, Gambie, Senegal), ale také v Evropě. Při jejich vystoupení hranice mezi publikem a vystupujícími mizí a všichni se stávají účastníky úžasného kulturního zážitku, stejně tak jako v Africe…

Jamadan – 6 bubeníků ze Slovenska a jejich interpretace tradičních západoafrických rytmů z Mali a z Guiney. Repertoár je rytmickou nadílkou s prvky rapu, reggaetonu i autorských písní s doprovodem melodických nástrojů.

Paja Paja – skupinu tvoří 3 členové ostravské bubenické skupiny Camara – Pavel Nowak, Marcela Sovadinová a Jaru Březovjáková. Za zvuku kamelengoni a dalších tradičních hudebních nástrojů zazpívají písně kmenů Bambara, Malinke, Bobo a dalších. Tyto skladby se snaží léčit žal a předávat lidovou moudrost. Kamelengoni je tradiční africká pentatonická harfa, hudební nástroj lovců. Za jejího doprovodu zazní písně o životě i smrti, o lidech a zvířatech, smutku i radosti.

Common Dream Company – „The ZOOOOOOM!“ (performance). Toto hudebně taneční vystoupení je tajemným překvapením festivalového večera. Aneb „zoom“ (zúm) = změna měřítka obrazu, zobrazeni, transfokátor, varioobjektiv.

Dj Suki – patří mezi největší legendy české drum & bassové scény. Zlomeniny hraje již 10 let; před nimi se zaměřoval na hip hop nebo techno. Na party od něj lze čekat většinou veselé a skákavé rytmy zahrnující prvky reggae.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:

Výherci vstupenek (oslovíme je emailem):

Tomáš Novák

Tereza Kulštrunková

Tomáš Kupka

Zkušenosti čtenářů

Radka

Ahoj Terezo,
příští rok chceme vyrazit s přítelem do Argentiny a Chile + spojit s návštěvou Patagonie. Cestujeme po světě už 15 let, ale sem jedeme poprvé. Chtěla jsem se zeptat, zda v Puerto Natales, El Calafate, El Chaltén jsou cestovní kanceláře na místě, které treky nabízejí???? Cestujeme zásadně bez cestovek a výlety a treky většinou plánujeme na místě, proto má otázka. Děkuji za odpověď.

m.

kedze cestujete 15 rokov, tak je to tam rovnakoe ako vsade inde.  Su tam cestovky, ale kludne sa mozete vybrat aj sami. Autobusy rano pozbieraju ludi z hotelov zavezu az ku vstupu do parku a  su obsadene  na 99 % turistami. Vlastne uz sa toho o tom dost pisalo, pohladaj v historii.

To je otazka jako od zacatecnika. Jsou to nejturistictejsi mista jihu Jizni Ameriky, takze tam jiste CK jsou. El Chaltenu vyrazi temer vsichni lidi na treky sami a rovnou pesky z ho(s)telu.  Bud pod stan nebo na 1-denni vylety. El Calafate neni zrovna zakladna na treky, i kdyz CK by vas jiste do El Chaltenu taky dopravila.
V Puerto Natales ale bude v sezone asi pozde na rezervaci ubytovani v NP Torres del Paine, pokud budete chtit spat v chatach. Kdyz cestujete zasadne bez cestovek, proc se na ne ptas? I tady jde drtiva vetsina lidi na treky bez nich.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: