Německo: Norimberk byl přijat do spolku „Magic Cities“

Německo: Norimberk byl přijat do spolku „Magic Cities“

Nuremberg, Kaiserburg Castle ©Deutsche Zentrale für Tourismus e.V. (Cowin, Andrew)

Císařský hrad, Kaiserburg, známý umělec Albrecht Dürer a proslulý vánoční trh, nebo také prvotřídní nákupní možnosti a soudobé umění – tak tohle všechno a ještě mnohem více vás čeká v historickém městě Norimberk, které bylo přijato významnými německými městy do exkluzivního spolku „Magic Cities“, patřících mezi top turistické cíle v Německu. Snad i proto v Norimberku každoročně přenocuje 2,5 milionu lidí.

Co nepřehlídnou? Kulinářské speciality!

Norimberk je stále známý hlavně pro své památky, ale je škoda zapomínat an kulinářskou stránku tohoto města.Delikátní chřest na jaře, franští kapři na podzim a sladké perníčky o Vánocích – tady narazíte v každém ročním období na nějakou specialitu. Baladou pro chuťové buňky jsou slavné norimberské klobásky. Ve městě najdete i domácí jídlo v původních hospůdkách, mezinárodní speciality nebo gastronomie ověnčená michelinskými hvězdami. Na své si přijde každý.

Město pro děti

Něco speciálního má Norimberk i pro rodiny s dětmi. Od ledna 2013 je v muzeu Německých drah (DB Museum) otevřena speciální atrakce pro děti KinderBahnLand (KiBaLa – Dětský svět železnic)! Hlavním hitem je nová úzkokolejka, která děti zaveze na dobrodružnou cestu po zdejším hřišti. Pro úzkokolejku vzniklo dokonce i nádraží se skutečným jízdním řádem.

V Zirndorfu u Norimberku najdete německý zábavní park „Do-it-Yourself-Freizeitpark“ –  nabízí aktivní zábavu pro děti. Na 90.000 m2 PLAYMOBIL parku jsou děti zvány do světů her a na zajímavá hřiště, kde se mohou věnovat hraní, objevování, nebo pohybovým aktivitám. Spoustu dobrodružných zážitků děti zažijí spolu s místními piráty, rytíři, farmáři a farmářkami, výzkumníky dinosaurů, zábavu si děti užijí také ve zdejším lezeckém centru. Udělej si sám – takové je motto PLAYMOBIL-FunkParku také v písečném a vodním světě.

Lákavá je i norimberská zoologická zahrada, která díky svému rozsáhlému lesoparku nabízí jedinečný přírodní zážitek. Stoleté stromy, přírodní rybníky a slunečná prostranství z něj dělají jeden z nejkrásnějších lesoparků v Evropě.  Harmonicky zde žijí bok po boku exotická divoká zvířata, s velkým množstvím domorodých ptáků a savců.

Nevíte, kde při návštěvě Norimberku přespat?

V Norimberku naleznete jako v každém městě destíky možností ubytování. V centru města je určitě rozumnoua dostupnou variantou B&B Hotel Nürnberg-City. Na sever od řeky Pegnitz se nabízí např. ubytovna Jugendherberge.

Hledáte-li další informace o tom, co vše lze v Německu podnikat, jistě vám poradí třeba v této skupině na Facebooku: facebook.com/NemeckoTuristickaZeme nebo na informačním portálu bavorsko.eu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: