Nejlepší světové zimní filmy vstoupily do českých kin

Nejlepší světové zimní filmy vstoupily do českých kin

Jedenáctý ročník filmového festivalu Snow Film Fest přináší od 25. října do více než 150 míst v ČR a SK pořádnou nadílku těch nejlepších světových a českých filmů se zimní outdoorovou tématikou. na programu je celkem osm filmů plných adrenalinu, dobrodružství a nezkrotné přírody.

Mezi filmy nechybí ani několik českých příspěvků. Ve filmu Pro vrchol až na konec světa se horolezec Mára Holečka vydává plachetnicí na Antarktidu, kde se svým lezeckým parťákem Mirkem Dubem podniká prvovýstup na nepojmenovaný kopec. Ten následně dostává název Monte Pižďuch. V Náruči severu si Jirka s Mili užívají severskou romantiku a na lyžích se vydávají projít nejznámější švédský trail Kungsleden v celé jeho délce 450 km. Jyrgalan je kromě názvu jednoho z filmů i bývalé důlní město v Kyrgyzstánu. Tam se parta českých freeriderů vydává hledat prašan a kromě něj objeví i místo, kde se zastavil čas před 30 lety.

Jyrgalan, záběr z filmu, autor: Snow Film Fest

A na jaké další filmy se těšit? Kanoistický film o snowboardingu Bez pádla představí čtyři neohrožené snowboardisty, kteří se během jednoho z nejchladnějších momentů v zaznamenané historii vydávají na 140 km dlouhou plavbu po řece Columbia. V dalším vodáckém filmu Ledový tanec na Godafossu se čtyři odvážlivci pokoušejí o první zimní sjezd ledových vodopádů na severu Islandu

Ledový tanec na Godafossu, záběr z filmu, autor: Snow Film Fest

Jak lze zkušenosti z hor přenést do běžného života? A musí člověk riskovat méně, aby byl dobrým otcem? Nad tím uvažuje rychlostní horolezec a skialpinista Benedikt Böhm ve filmu Prozíravost. Film Innsbruck. Powder. People. odhalí, jak najít ty nejnáročnější sjezdy pouze pomocí veřejné dopravy, a to během celosvětové pandemie. Atmosféru odlehčí vtipný animovaný snímek Stoupání, ve kterém dva horolezci na začátku 20. století dopravují sochu Panny Marie na vrchol. 

Detaily o akci, která trvá až do konce roku, hledejte na festivalovém webu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí