NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL: Jak přežít na Aljašce

NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL: Jak přežít na Aljašce

„Jedinečná reality-show o lidech, kteří otestují své schopnosti v neobyčejné zkoušce o přežití.“

Jsou to jedni z nejhouževnatějších a nejextrémnějších dobrodruhů, které může Aljaška nabídnout. Čtyři týmy – dřevorubci, horolezci, vojáci a vytrvalostní sportovci – se utkají v extrémním závodě o přežití, který se odehraje v jednom z nejdrsnějších prostředí na světě. Napříč aljašskou divočinou je čeká jedenáct etap, jež prověří jejich schopnosti.

Ve středu 2. července ve 23 hodin měla na National Geographic Channel premiéru druhá řada oblíbeného pořadu a neobvyklé reality-show Jak přežít na Aljašce. Na další díly se můžete těšit následující středy ve stejnou hodinu! Ten, kdo uspěje, nezíská žádnou cenu, ale bude hrdý na to, že zdolal vyčerpávající výzvy, do kterých ho uvrhla Matka příroda.

Nejširší nabídku průvodců a map USA (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Na své cestě se dostanou do mnoha nehostinných území a bude záležet na jejich vynalézavosti, jak si v daných situacích poradí. K dispozici budou mít pouze věci sbalené ve svém batohu a každou etapu budou mít s sebou méně než jedno kilo fazolí a rýže. Od údolí ledovcových řek přes neúrodné hřebeny až po vysoké vrcholky budou týmy během cesty muset čelit nepřátelským predátorům, hladu, nepředvídatelnému počasí a mnoha dalším hrozbám.

Již v první části musely týmy překonat 50kilometrový úsek zrádného ledovce, dostat se do 610 metrů hluboké rokle a zdolat 24 kilometrů v divokých peřejích, aby se dostali k etapovému cíli v zátoce Berners. K přespání jim posloužily díry ve sněhu, závodili se psím spřežením a veverky se jim staly večeří. Jeden z dobrodruhů spadl do ledově chladné vody, zatímco jiný se téměř utopil v peřejích, po té co se obrátil s raftem.

Je to dokumentární seriál o soutěži, ve které je přežití jedinou výhrou. Více na natgeotv.com/cz/jak-prezit-na-aljasce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí