Národní park Yosemite (Yosemite National Park)

Národní park Yosemite (Yosemite National Park)

California

Yosemitský národní park se rozkládá v srdci Kalifornie, v nadmořské výšce od 600 do 4.000 m, a zahrnuje pět vegetačních pásem.  Nádherná krajina obsahuje všechny možné útvary, vytvořené v minulosti působením ledovců –  žulové štíty a dómy, hluboká údolí, útesy, morény, jezera a vodopády (nejvyšší má přes 700 m). Dominanty parku, El Capitan a Half Dome, patří k největším žulovým monolitům na světě. Yosemite je jedna z největších neporušených oblastí v Sierra Nevadě a chrání bohatou flóru a faunu.

Zkušenosti čtenářů

Jakub

Dobrý den,

rád bych se informoval na průjezdnost Yosemite v zimním období, chystáme se tam v polovině února a nevím zda-li se tam vůbec dostanu, poradíte mi, případně i ubytování, druhý den by jsme rádi navštívili Sequoia national park, to bude asi podobný probléme?
Předem děkuji za odpověď.

Ondra
Jakub:

Osobně jsem tam byl v létě a na podzim, jako asi většina návštěvníků parku od nás z Čech, jak je to v zimě, netuším. Nicméně: chce to sledovat předpověď pro danou lokalitu, neboť se to mění zimu od zimy (kamarád z USA, co tam byl v zimě se tam jednou nedostal kvůli kalamitě vůbec a podruhý říkal, že to měl naopak úplně v pohodě. Některý cesty se ale neudržujou a záleží, jaký auto budeš mít a kam se dostaneš soběstačně… Doporučuju se obrátit na tamní turistický informační centrum Yosemite, komunikace se strážcema národních parků v USA je poměrně bezproblémová a minimálně ti osvětlí, co a jak v parku v únoru. Ubytování v parku lze vyčíst z mapky, na tom asi není žádná věda. Cestě zdar! O.

Jeník

Dobrý den,
máte někdo špatnou zkušenost s medvědy v NP Yosemite?

Natálie

Dobrý den. V únoru 2014 jedu na měsíc do Ghany skrz jeden projekt. Bylo by možné se s vámi přes mail nějak spojit a dozvědět se o této zemi více? Velice by mi to pomohlo.
Mockrát děkuji.

Pavla Hájková
Natálie:

Dobrý den, napište mi na PavlushkaK@seznam.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: