Naplánujte si svou dovolenou snů v italských letoviscích Bibione a Lignano

Naplánujte si svou dovolenou snů v italských letoviscích Bibione a Lignano

Jedinečná poloha středisek Bibione a Lignano, které se nacházejí na severním pobřeží Jadranu, poblíž pohoří Dolomit i kultovních Benátek, zajistí tu nejlepší dovolenou v Itálii.

Na několik kilometrů zlatavých pláží omývají vody bezpečného Jadranské moře a kromě čistých písčitých pláží a azurové vody o příjemné teplotě sem láká i množství přírodních a kulturních klenotů, které můžete objevovat pěšky, na kole nebo třeba i z koňského hřbetu. Obě střediska, Lignano a Bibione, se navíc vyznačují velmi vysokými standardy kvality, co se turistických služeb a zařízení týče, a tak se můžete spolehnout, že si užijete naprosto bezstarostnou dovolenou.

Pláže a moře

Široká centrální pláž Bibione díky své orientaci na jih umožňuje nerušeně chytat bronz po celý den. Pláž je navíc vybavena nespočtem lehátek i plážovým servisem včetně sprch, barů a restaurací, kde se můžete občerstvit. Dno moře se zde svažuje velmi zlehka, a tak je destinace vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Pláž je pravidelně uklízena a pečlivě udržována. Nedaleko centrální pláže najdete Bibione Thermae a kousek dál také zábavní park Luna Park Adriatico, kam se můžete zajít pobavit po dni stráveném u moře.

Přestože tato pláž je v Bibione největší, ten správný letní chaos zažijete až na pláži Lido del Sole. A hledáte-li spíše poklidnější pláže porostlé bohatou středomořskou zelení, vyrazte na Lido dei Pini, nedaleko majáku Bibione (Punta Tagliamento Lighthouse), nebo na Bibione Pineda, na opačném konci střediska.

I Lignano nabízí mnoho příležitostí jak k rekreaci, tak i k zábavě. Nejvíce pulzující pláže najdete poblíž městské části Lignano Sabbiadoro, nejzelenější a také více klidnou oblastí je Lignano Pineta, tu obklopuje krásný borový les a rozlehlé přírodní parky. Lignano Riviera je zase tou nejtišší částí celého střediska, která je vhodná zejména k odpočinku a pro rodiny s dětmi. Milovníci potápění pak v hlubinách Lignana ocení obdivuhodné skalnaté seskupení Trezza.

Až se dostatečně nasytíte pobytem na pláži, udělejte si výlet do zoologické zahrady Punta Verde.

Nejširší nabídku průvodců a map Itálie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Kam na výlet

Coby kamenem dohodil od středisek Bibione a Lignano leží Benátky, jejichž historické jádro se rozprostírá na ostrovech v mělké laguně. Přes asi stovku vodních kanálů se klene na 400 mostů, z nichž nejstarší a nejznámější je Ponte di Rialto,a několik tisíc domů je vystavěno na dubových kůlech zaražených do mořského dna. Mezi významné kulturní a umělecké památky patří bazilika svatého Marka nebo Dóžecí palác, gotické kostely Santa Maria dei Frari a Santi Giovanni e Paolo, renesanční Bibliotheca Marciana a kostel San Giorgio Maggiore nebo barokní kostel Santa Maria della Salute.

Jeden z největších borových porostů severní Itálie La Pineta je domovem různých druhů ptáků, jako je slavík, drozd, červený datel, jeřáb, vlaštovka, ledňáček nebo sýkorka velká. Tichý pozorovatel při troše štěstí zahlédne i veverky, jeleny, ježky a lasičky. Dejte pozor, ať nešlápnete na žábu nebo plaza a cestu vám možná zkříží i vzácná želva Hermann.

Architektonicky velmi jednoduchá a 21 metrů vysoká budova Majáku Bibione, který byl postaven počátkem 20. století, kdysi tvořila základní orientační bod pro přejezd po moři. Dnes láká turisty na mořské pobřeží, aby se zde prošli po pláži nebo si vychutnali pár hezkých okamžiků v koňském sedle. Poblíž majáku můžete obdivovat také nádherná panoramata bohaté středomořské vegetace a volně žijících zvířat řeky Tagliamento, která se vlévá do Jaderského moře.

Mezi Bibione a Caorle se rozkládá Laguna, vodní plocha obrostlá borovým lesem a keři tamaryšků, kde se krčí typické rybářské chýše ze dřeva a rákosí, takzvané Casoni. Oblast bohatá na faunu po staletí živila rybářské rodiny lovem ryb a korýšů, dodnes ve starém rybářském přístavu v centru města můžete vidět bedny plné všemožných živočichů.

Kde se ubytovat

Podle toho, jaký typ dovolené hledáte, můžete ve střediscích Bibione a Lignano vybírat ze široké nabídky apartmánů, domů, vil, hotelů a apartmánových hotelů.

Ubytování k pronájmu v Bibione a Lignano nejsnáze najdete v největšímon-line katalogu turistických a ubytovacích objektů, který navíc disponuje spoustou filtrů pro snadnější vyhledávání.

V obou střediscích očekávejte vedle pohodlného ubytování a dobrého jídla velmi vstřícný a pohostinný přístup, který je pro oblast Jadranu tolik typický, profesionální personál i prvotřídní služby a zařízení.

Pokud máte rádi svůj klid, apartmán vám zaručí maximální možnou míru soukromí. V centru Bibione vyzkoušejte například moderně zařízené apartmány ve Villa Angela nebo Villa Verde e Paola v klidné a zelené části střediska, jen 350 metrů od pláže.

Milovníci klidu v Lingnano ocení prázdninovou rezidenci se zahradou Villa Marta, která leží v klidné části, jen 250 metrů od pláže a 300 metrů od obchodního centra. Elegantní novostavba Rezidensa Torre Jumeira leží nedaleko pláže i pěší zóny v centru Lignano Sabbiadoro a všechny její apartmány mají velké terasy a krásným výhledem na moře.

Ubytování v apartmánovém hotelu kombinuje kompletní nezávislost se službami hotelu a je tak ideální volbou pro rodiny, páry a skupiny přátel. Green Village Resort v Lignanu je navíc postaven z čistě přírodních ECO materiálů a v harmonii s přírodou.

Pokud hledáte něco opravdu exkluzivního, možná vás osloví nově otevřený Marina Azzurra Resort v obci Lignano Sabbiadoro, který se rozprostírá na zelené ploše levého břehu řeky Tagliamento, jen pár kroků od zoologické zahrady. Exkluzivní turistický komplex inspirovný holandskými a kanadskými plovoucími vesnicemi se skládá z moderních hausbótů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí