Naplánujte si dovolenou na horách s předstihem

Naplánujte si dovolenou na horách s předstihem

Naplánujte si dovolenou včas. Podaří se vám vychytat nejlepší místa, ale i výhodnější ceny. Ať už chcete především sportovat, nebo raději relaxovat – pro každého se něco najde. Přinášíme vám tipy na to, jak a kde letos strávit dovolenou na horách.

Léto se nám chýlí ke konci. Nejvyšší čas začít plánovat dovolenou na horách. Ať už se chystáte na lyže, snowboard nebo běžky, všude platí, kdo dřív přijde, ten dřív bere. S rezervací ubytování příliš neotálejte. Ideálně to udělejte co nejdřív. Pro brzké rezervace většinou platí i výhodnější cena.

Chcete vyzkoušet něco netradičního? Zkuste skialpinismus

Rádi byste letos vyzkoušeli něco nového? Dejte šanci skialpinismu. Je hitem posledních let. Aby také ne. Báječně si při něm odpočinete, projedete si přírodou a zapracujete na fyzické kondici. Pokud máte nějaké zkušenosti s lyžemi nebo běžkami, určitě do toho jděte. Skialpové lyže a další výbavu si nemusíte kupovat. Dnes už je nabízí každá půjčovna, včetně těch v areálu sjezdovek. 

Pokud ale přeci jen preferujete výbavu vlastní, určitě se podívejte na srovnání a testy produktů na internetu. To platí nejen o skialpových lyží, ale i další výbavě. Doporučujeme například velký test běžek na serveru Testado.cz.

Kam vyrazit na skialpinismus? Jezdit se dá i v blízkosti sjezdovek nebo po starších sjezdovkách, které nejsou tak frekventované. A jakmile si budete jistí, vyrazte do terénu. V Čechách najdete spoustu značených tras s různými obtížnostmi.

Spojte sport s odpočinkem

Celý den na sjezdovce dá jednomu pořádně zabrat. Co takhle zkusit letos ubytování, které nabízí i wellness? Cenově se příliš neliší od klasických hotelů nebo horských chatiček. Někdy dokonce ani není potřeba připlácet za vstup do bazénů či za procedury. Není nic lepšího než se po celodenním sportování odměnit sklenkou šampaňského ve vířivce. Vyzkoušejte něco nového!

Kam letos vyrazit na hory po Česku? Jeďte na Moravu!

Krkonoše zná každý, ale co takhle letos vyzkoušet Moravu? Nebývá tam takový nával, a i ceny jsou o poznání přívětivější. Středisko Praděd poblíž města Jeseník nabízí nejvýše položené centrum pro lyžování v celé naší republice. Kromě lyží a snowboardu si zde užijete i běžky.

Pokud byste rádi zblízka prozkoumali nedotčenou přírodu, vydejte se na skialpy. Kolem Pradědu je hned několik krásných tras, např. z Karlova přes Temnou (vhodné pro začátečníky) nebo na Velký Kotel. Někteří jezdí na vlastní pěst neznačenou krajinou. Na to si dejte pozor. Jde o areál CHKO, a tak byste se mohli dostat do problémů. Zároveň doporučujeme kontrolovat lavinové nebezpečí.

Jeseník je vůbec krásné místo pro relaxaci a odpočinek. Když už tu budete, zajeďte si na pár dní do Priessnitzových lázní. Kromě klasických léčebných procedur nabízí masáže, sauny, ale i kosmetiku, manikúru a další zkrášlovací kúry. A jakmile se vám odpočinek omrzí, další parádní sjezdovky jsou, co by kamenem dohodil.

Ve ski areálu Ramzová si to užijí děti i dospělí. Jde o největší zimní rekreační středisko na Moravě se špičkovými službami a krásným výhledem na okolní hory. I zde se dá vyrazit na běžky či skialpy, nejčastěji si to sportovci namíří přes Ramzovské sedlo na Šerák a Červenohorské sedlo.

I Beskydy stojí za to

Také v Beskydech najdete spoustu nádherných míst pro zimní radovánky. Areál Bílá v Beskydech nabízí sjezdovky pro děti i dospělé. Osm jich najdete přímo na místě a další čtyři v areálu Mezivodí. Pro snowboardisty vybudovali speciální snowpark, kde to můžete naplno rozjet a nebát se, že se srazíte s lyžařem. Děti si zase užijí lyžování v lyžařském parku pro nejmenší.

Na své si zde přijdou i skialpinisti. Oblíbená je například trasa z Komorní Lhotky. Největším tahákem je samozřejmě Lysá Hora. Všude v okolí najdete vyznačené trasy různých obtížnostech. Opět si dejte pozor na to, abyste sjezd nevedli přes chráněnou oblast.

Našli jste inspiraci? Podělte se o náš článek také s přáteli a vytáhněte letos na dovolenou i je!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: