NADIVOKO: cestovatelské přednášky, exotické jídlo, workshopy, koncerty a pohoda u rybníka

NADIVOKO: cestovatelské přednášky, exotické jídlo, workshopy, koncerty a pohoda u rybníka

“Štěstí je skutečné, pouze je-li sdíleno.” zapisuje Christopher McCandless z posledních sil v rezavějícím autobusu uprostřed Aljašky. Vybavujete si tu scénu? Silná věc.

A důvod se potkat a všechny krásy, euforie i extrémy z cest sdílet. To je festival NADIVOKO. Místo pro cestovatelská setkání, téměř nepřetržitá šňůra inspirativních přednášek (i na tu Aljašku se podíváme), možnost zkusit si nové věci, hudba, snídaně na mole, chill-out na balících slámy, oheň, buřty, pivo, hudba, Javořice, Telč a další přírodní skvosty v  bezprostřední blízkosti. To chceš!

Třetí ročník cestovatelského festivalu NADIVOKO opět přináší víkend našlapaný programem. Bude z čeho vybírat, chystají se dvě přednáškové stage, praktické a kreativní workshopy, hudba a navíc rybník, louka, les i festivalové náměstíčko nabízí nekonečné možnosti vyblbnutí, relaxace, realizace, co jen si budete přát…

Na co už se těšíme? Pozvání přijala Markéta Kutilová, válečná reportérka, humanitární pracovnice a neuvěřitelně energická žena. Tentokrát bude povídat o Gambii, jedné z nejchudších zemí Afriky, uprchlické krizi a snu o Evropě. Přímá zkušenost, neuvěřitelné zapálení a velmi dobrá znalost kontextu. Je potřeba něco dodat?

Nějaké lehčí téma? Taky jste přemýšleli, že se přestěhujete do zahraničí? Marek s Ivanou to pojali hodně osobitě. Udělali si řidičák, pořídili si  motocykly z poloviny minulého století, naplánovali si 100km na den a vyrazili: Do Austrálie na ČZ 150. Jaké to bylo, se musíte zeptat sami.

Kejda Ski Team přijede představit expedici do Bolívie. Bratři Švihálkovi za sebou mají skialp výstupy a sjezdy na 4 kontinentech, 3 šestitisícovky, několik prvovýstupů v Evropě a například taky ocenění za sjezd roku. A ta videa!!!

Kromě motorek a lyží dostanou prostor i jiné dopravní prostředky. Jak se jezdí na biku v Gruzii se pochlubí Radomír Čížek, jaké je strávit v autě 7 měsíců na cestách Evropou a Asií budou promítat Po vlastní ose a prostor dostane i paraglide. Těšit se můžete taky na tradiční přednášku lektora přežití v extrémních situacích Radka Thumse a jeho praktické návody, Jirku Pasze a výstavu Létající lékaři a mnoho dalších.

Nejširší nabídku průvodců a map Gruzie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Kromě hromady inspirace si můžete z festivalu odvézt třeba vlastnoručně vyrobené boty či proniknout do tajů libanonské kuchyně. Nebo si půjčit si loďku, vyrazit na kole po okolí, jen tak se poflakovat, zkusit si balancování na slackline, užít si po koncertě jamování u ohně a hlavně nezapomenutelnou festivalovou atmosféru.

Na závěr vás chci ještě nalákat na promítání dokumentu Honzy Svobody, Tádžikistán na křídle. „Jsou země, kde vás po přistání zdraví chlápci se sapíkama a vtipkujou: „nesestřelil jsem tě“. Můžete být terorista, špión, uprchlík, ale nakonec se spokojí s tím, že jste pro ně prostě jen zajímavej neškodnej blázen, což je dobré prokázat co nejdřív.“ Přesně tyhle “zajímavý blázny” potkáte v Mrákotíně za každou břízou, ať už v roli přednášejících, organizátorů nebo účastníků. (Zrovna Honzu ne, s ním si budeme povídat po skypu, protože bude na Novém Zélandu, ale mnoho jiných ano.) To je přesně to, co dává festivalu takovou šťávu. Potkáme se tam?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: