Mytický Opičí král přivítá za měsíc s festivalem Songfest.cz rok Opice

Mytický Opičí král přivítá za měsíc s festivalem Songfest.cz rok Opice

Podle čínské astrologie se za necelý měsíc rozloučíme s rokem Ovce a vládu převezme Ohnivá opice. Kdo jiný by ho měl přivítat než mytický hrdina ze starých čínských legend Opičí král? Stejnojmenná tradiční pekingská opera bude jedním z vrcholů multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz, který proběhne od 3. do 20. února 2016.

„Opičí král patří do tradičního repertoáru pekingské opery a příběhy o něm obsahují silný filosofický podtext. Jedná se o velmi atraktivní divadelní show a věřím, že pro diváky to bude vzácný hudební a kulturní zážitek,“ zve zakladatelka festivalu Feng-yűn Song. Příběh, který se představí ve všech místech konání festivalu, doplňuje typická čínská hudba, nenapodobitelný zpěv, tradiční pestrobarevné líčení a originální kostýmy.

Songfest.cz zavítá v průběhutří týdnů do deseti českých a moravských měst a nabídne rozmanitý program plný hudby z celého světa a originálního humoru moderátorů Jana Buriana, Martina Zbrožka a Jaroslava Duška, „duchovního otce festivalu“.

Tóny bude v průběhu všech večerů udávat zakladatelka festivaluFeng-yűn Song, ať už při vystoupeních se svým jazzovým triem Trio PUO, za klavírního doprovodu Lenky Navrátilové nebo s perkusistou Jaroslavem Kořánem. Každý den festivalu bude jedinečný a neopakovatelný. V jejich průběhu vystoupí například Eva Vogletanzová s romantickou kytarou, písničkář Jan Burian, Orchestr zapomenuté země snivců Jaroslava Kořána, americký avantgardní perkusista Michael Delia se svojí autorskou scénickou hudbou, voice trio Dereva s ukrajinskými lidovými písněmi či maďarská šansoniérka a houslistka Agnes Gutas.

Kromě hlavního koncertu, který začíná vždy v 19 hodin, nabízí festival mezi 16 – 18:30 hodinou pestrý doprovodný program určený dětem i dospělým. Ten probíhá v každém městě v takzvaném Pavilonu her a je pro všechny příchozí zdarma.

Multikulturní festival Songfest.cz se za posledních 14 let svého fungování rozvinul v oblíbenou oslavu nového roku – i když toho čínského. Přijďte ho oslavit i vy!

Songfest 2016

3. 2. Olomouc Divadlo na Šantovce, 4. 2. Příbor Piaristický klášter – refektář,
5. 2. Brno Ha Divadlo, 6. 2. Znojmo Znojemská Beseda, 
11. 2.  Plzeň Nové divadlo J.K. Tyla, 
12. 2.  Hradec Králové Divadlo Drak, 13. 2. Praha Palác Akropolis, 
18. 2. Písek Sladovna o.p.s., 19. 2. České Budějovice Jihočeská filharmonie, 
20. 2. Český Krumlov Městské divadlo

Další informace najdete na webových stránkách www.songfest.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: