Lákavá místa Barbadosu

Lákavá místa Barbadosu

Bridgetown Hlavní město Barbadosu je rušným obchodním centrem a stojí za to vyšetřit si půlden na jeho návštěvu. Město leží na jihozápadě ostrova v zátoce Carlisle Bay a je zajímavou směsicí moderní a koloniální architektury, jsou tu široké výstavné ulice i malé obchůdky s rumem. Nikoho nepřekvapí, že díky britskému dědictví je tu několik monumentálních obelisků, gotická parlamentní budova a výstavná anglikánská katedrála, pozornost budí spíš židovská synagoga z 19. století. Rekreační zázemí najdou obyvatelé a návštěvníci hlavního města v Careenage, mořské úžině, zaříznuté do samého srdce města, nebo v Queen´s Parku s rozlehlými trávníky, kde se pořádají pikniky ve stínu obrovských starých baobabů. Nejlepším způsobem, jak v tomto městě završit den, je navštívit některý z pouličních stánků nebo obchůdků s rumem v Baxter´s Road – „ulici, která nikdy nespí“.

[cut]

Holetown

Město, které je nyní nejvýznamnějším střediskem turistického ruchu na Barbadosu a má skutečně moderní podobu, je nejstarším na ostrově – bylo založeno už roku 1620.

Sam Lord´s Castle

Výstavné sídlo z vápence na jižním pobřeží Long Bay má zajímavou historii – bylo postaveno Samem Lordem, který podle legendy pověsil lucerny tak, aby lodě místo do bezpečného přístavu narazily na blízký útes Cobbler´s Reef. Sam Lord je potom vykrádal. Nyní se v tomto sídle nachází sbírka moderního malířství a starobylého nábytku.

St Lawrence

Podél jihozápadního pobřeží Barbadosu leží několik městeček s výbornými plážemi a středně drahým ubytováním. St Lawrence, nacházející se asi 15 km jižně od hlavního města Bridgetown, se pyšní překrásnou pláží Dover Beach s prachově bílým pískem. Jen kousek cesty procházkou odtud jsou další letoviska Worthing a Hastings s ukázkami výrobků místních řemesel a půvabnými malými plážemi s bílými pískem.

Sunbury Plantation House

Ve vnitrozemí na jihovýchodě ostrova můžete obdivovat původní plantážnické sídlo ze 17. století s autentickou atmosférou. Autobusy z jižního letoviska Oistins mají zastávku přímo před vraty na pozemek bývalé plantáže.

Flower Forest

„Květinový les“ – asi 20 km severovýchodně od hlavního města se rozkládá na ploše 20 ha na území bývalé plantáže s cukrovou třtinou překrásné místo, kde najdete snad všechny rostliny a květiny, které se na Barbadosu vyskytují. Nedaleko odtud na jih je fascinující vápencová oblast s jeskyněmi, podzemními proudy a vodopády.[/cut]

Barbados Wildlife Reserve

Přírodní rezervace v severní části ostrova, kde lze mezi chodníčky, vinoucími se mahagoníkovými lesy, spatřit zelené opice, želvy s červenýma nohama a majestátní pelikány. 

Graeme Hall Swamp

Přírodní rezervace se nachází ve farnosti Christ Church. Je to největší vodní plocha ve vnitrozemí ostrova. V mokřinách rostou např. červené a bílé manglové stromy nebo rákos, který dorůstá do výše přes 1 metr. Žije tu několik druhů místních ptáků, ale sezóně také ptáci, kteří tu zimují, dále jsou k vidění zelené opice a voda je samozřejmě místem pro život ryb a vodních živočichů.

Harrison´s Cave

Unikátní jeskyně se stalaktity a stalagmity, s podzemní řekou, která vytváří vodopád a hluboká jezírka. Návštěvníci projíždí jeskyním systémem v elektrických vozících, ve spodní části se potom pěší chůzí dojde k vodopádu spadajícímu do hlubokého jezírka.

St. Michael

Městečko založené r. 1780 kolem vojenské pevnosti britské armády, kde jsou dochované původní domy, strážní věže, vězení (nyní je zde muzeum), nemocnice a hřbitov.

Morgan Lewis Sugar Mill

Větrem poháněné zařízení bylo sestrojeno v 18.stol. k drcení cukrové třtiny. Je to největší a také jediný kompletně dochovaný větrný cukrovar v celé karibské oblasti.

Opatství St Nicholas

Bylo založeno v r. 1660 a je jedním ze 3 původních jakobitských sídel, která zůstala zachována na celé západní polokouli. Vyznačuje se elegantním obloukovým štítem, komínovou hlavou a  zdobením z korálového vápence.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí