HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

La Digue, Silhoutte a korálové ostrovy

La Digue, Silhoutte a korálové ostrovy

La Digue

La Digue je čtvrtým největším ostrovem dle rozlohy (10 km²), podle počtu populace pak dokonce třetí (2,730 obyvatel). Leží pouhých sedm kilometrů od Praslinu a lidé se zde pohybují převážně na kolech či vozech tažených voly, takže na auta zde téměř nenatrefíte. Mimo jiné zde najdete nádhernou přírodní rezervaci Veuve a krásnou koloniální architekturu. Okolo je rozeseto několik menších ostrůvků, Coco, Marianne a Félicité, s výbornými příležitostmi pro šnorchlování a potápění.

Silhouette

Tento ostrov má pouhých 150 obyvatel a najdete na něm 35 km² hustého hornatého lesa. Leží zde také národní park a přírodní rezervace Marine.

Korálové ostrovy

Mimo spousty žulových ostrovů jsou v Seychelském souostroví i korálové ostrůvky. Oblíbený je zejména malinký Bird s rozlohou necelého kilometru čtverečního a nádhernou ptačí rezervací. Další korálový ostrov, Denis, má tvar půlměsíce a je známý kokosovou plantáží a skvělými potápěčskými a rybářskými podmínkami.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: