Klíč k výborným hokejovým výsledkům Dlouhodobá práce s dětmi…

Klíč k výborným hokejovým výsledkům Dlouhodobá práce s dětmi…

Jedinou šancí jak udržet krok s těmi nejlepšími, je dlouhodobá práce s dětmi. Ve veřejném prostoru obíhá tento názor nyní daleko více než v minulosti.

Snaha o zlepšení aktuální situace

Český hokej od své největší slávy na přelomu tisíciletí postupně vyklízí své pozice a čím dál tím více padá svými výkony mimo tu naprostou světovou špičku. Teď už i si to uvědomuje kdekdo. I ti, kteří by na český hokej ještě před deseti nedali dopustit.

Naštěstí si to uvědomil i hokejový svaz a za posledních několik let se tak udělal obrovský krok dopředu, pokud se bavíme čistě o nadšení dětí pro hokej. Máme opět odkud brát, na počet dětí si může stěžovat málokdo, avšak s tím nutně přichází další problém.

Palčivé problémy na českých kluzištích

Ti nejmenší se sice aktivně zapojují, ale většina z nich nevydrží u jednoho sportu dlouhodobě. Těm, kteří zůstanou, se zase často nedostává takové pozornosti a kvalitního tréninku, aby mohli jednou hrát i na té nejvyšší úrovni v dospělém hokeji. Klíčem k vyřešení této otázky jsou nepochybně trenéři se zkušenostmi. Ti, kteří ví, co dělají. A na ty bohužel většinou nejsou peníze.

Po zákazu sportování za covidu, který vyhnal ze stadionů děti, není žádným překvapením, že vyhnal i část trenérů. No a když vezmeme v potaz inflaci a výši státních dotací, tak není divu, že se do trénování nikdo nehrne.

Jak tuto situaci vyřešit?

Kluby by se tak v prvé řadě měly snažit, aby si trenéry vychovávaly z řad svých hráčů. A o to víc musí shánět peníze na jejich platy, aby je motivovaly zůstat u hokeje. Ti pak mohou dětem předávat zkušenosti, pomáhat na ledě a vychovat je pro dospělý hokej na nejvyšší úrovni.

Vzestup reprezentace na obzoru

S příchodem nového kouče Radima Rulíka se postupné změny začaly projevovat i na “áčkové” reprezentaci České republiky. Sám trenér zdůrazňuje nutnost hráčům vštěpovat informace postupně a nezahltit je hned na začátku.

Jeho krátké působení má dosud velký úspěch. Reprezentace se prezentuje pohledným hokejem s vyšší efektivitou. A hlavně dokáže vyhrávat. Ze šesti zápasů tým pod jeho vedením dosáhl pěti výher a prohrál jen jednou.

Probuďte v sobě hokejového fanouška a užijte si radost ze hry

Národní tým udělal v posledních měsících radost nejen novému trenérovi, ale také fanouškům, kteří si na hokejovou reprezentaci můžou vsadit u sázkové kanceláře mostbet. Ta poskytuje širokou nabídku nejen hokejových zápasů, ale dalších více než třiceti sportů. Takže si vybere opravdu každý. S Mostbet si užijete radost z výhry, ať už zrovna fandíte reprezentaci, nebo svému oblíbenému týmu.

Ambice na nadcházející domácí Mistrovství světa 2024

S nově nalezenou identitou se Češi pokusí překvapit a po dlouhé době se znovu stát mistry světa. Naposledy se to povedlo před čtrnácti lety v Německu, kdy tým ve finále přehrál Rusko a odstartoval euforii. Ta ale postupně v dalších letech vyprchala vlivem nepřesvědčivých výsledků a celkové situace v českém hokeji.

Hokej
Hokej

Je to skvělá příležitost jak nejen dostat český hokej na vrchol, ale také nadchnout spoustu dětí pro sport a zajistit tak už dopředu pokračování a navázání na tradici hokeje v Česku.

Kde se hraje?

Desátého května odstartuje turnaj těch nejlepších hokejových zemí na světě a hrát se bude po devíti letech zase u nás – konkrétně v Praze a Ostravě. V “pražské” skupině národní tým postupně vyzve Finsko, Norsko, Švýcarsko, Dánsko, Rakousko, Velkou Británii a Kanadu.

Nadějné vyhlídky do budoucnosti

K celé aktuální situaci se vyjádřila spousta bývalých úspěšných hráčů a reprezentantů. Mezi nimi také olympijský vítěž z Nagana Jiří Šlégr. Ten si je vědom toho, že český hokej musí jít pomalými krůčky. Hovořil o důležitosti toho, aby mladí hráči také dostávali šanci v extralize, klidně v šestnácti či sedmnácti letech. Je přesvědčený, že toto je ta cesta. Dřívější generace tu šanci dostaly a pak ji také náležitě splatily. Teď je řada na dalších.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: