Kino Brasil slaví 10 let a je stále svěží!

Kino Brasil slaví 10 let a je stále svěží!

Za uplynulých 9 ročníků vám Kino Brasil představilo již 58 celovečerních a 8 krátkometrážních filmů, a přesto se letošním kulatým ročníkem pokusí všechny předchozí ročníky překonat. Opět se chystá i bohatý doprovodný program, kde se také můžete těšit na svěží novinky! Těšit se na vás bude od 1. do 5. listopadu jako vždy v pražském Biu Oko.

A co je letos na programu? 

STŘEDA 1. 11. 2023

Vizuálně úchvatný snímek ostříleného brazilského režiséra Marcela Gomese vypráví nevšední příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Paloma se narodila jako muž, ale je žena. Žije se svým druhem a šestiletou dcerou na venkově, má tmavou pleť a díky tvrdé práci na papájové plantáži šetří na svůj největší sen – svatbu v kostele.

Paloma
Paloma

PÁTEK 3. 11. 2023

Zcela nezávislý film Mistr kouře je akčňák a zároveň zhulenecká komedie. Dva bratři musí čelit čínské mafii a jejich jedinou nadějí je proniknout do tajemství vzácného učení Mistra Kouře.

Mist kouře (O Mestre da Fumaca)
Mist kouře (O Mestre da Fumaca)

Film Řeka touhy nás zavede do Amazonie, kde se odehraje drama plné vášně s osudovostí řecké tragédie o třech bratrech, kteří milují stejnou ženu

Řeka touhy (O Rio de Desejo)
Řeka touhy (O Rio de Desejo)

SOBOTA 4. 11. 2023

Animák pro celou rodinu Perlimpové vypráví o dvou zvláštních agentech ze znepřátelených království, kteří si vyberou cestu smíru, aby splnily společnou misi – zachránit Kouzelný les. Po projekci filmu bude následovat dětská dílna.

Perlimpové (Perlimps)
Perlimpové (Perlimps)

Sportovní drama a psychologický thriller Tinnitus nás přenese do São Paula mezi vrcholové sportovkyně v synchronizovaných skocích a ukáže nám, jaký je život s nevyléčitelným pískotem v uších, ale hlavně se strachem pramenícím z něčeho neznámého, co je ukryto v lidském těle.

Tinnitus
Tinnitus

NEDĚLE 5. 11. 2023

Film Květ Burití sleduje posledních 80 let od masakru spáchaného na indiánech Krahô ze strany farmářů, mísí dokumentární pojetí s poetikou pralesního života a odhaluje bezpráví i vytrvalost, se kterou indiáni brání svá území

Květ Burití (A Flor do Burití)
Květ Burití (A Flor do Burití)

Snímek Dřevěné uhlí nemilosrdně odkryje rozklad společnosti, když jedna rodina souhlasí s ďábelským plánem ukrýt drogového mafiána pod svou střechou. 

Dřevěné uhlí (Carvao)
Dřevěné uhlí (Carvao)

Celý program Kina Brasil si můžete prohlédnout zde. A aby vám nic neuteklo, nezapomeňte také sledovat událost na Facebooku.

Kromě filmů je připraven pro diváky i bohatý doprovodný program. Mezi filmy si mohou odskočit třeba na přednášku brazilskeho skláře Ricarda Hoineffa nebo poslechnout si energický hlas a hudbu Adriana Trinidade v Reduta Jazz Clubu. Po vybraných projekcích budou následovat debaty o aktuálních tématech brazilské společnosti – o problematice postavení domorodých obyvatel od odbornice Šárky Grauové nebo o současném přístupu k LGBTQ+ menšinám od vedoucí Oddělení portugalistiky Univerzity Karlovy Karoliny Válové. Při cestě do kinosálu navíc čeká diváky výstava brazilského kulturního dědictví UNESCO a nabídka brazilského občerstvení.

Nejširší nabídku průvodců a map Brazílie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí