Mongolsko, Čína, Tibet

Přidat nové téma
Přechod z Kazachstánu do Číny
Mongolsko, Čína, Tibet

Ahoj, díky moc za doporučení. Zahraniční weby projíždím a říkala jsem si, že to zkusím i tady, kdyby náhodou :)

Ahoj, to by byla velká náhoda, kdyby se tu při té malé návštěvnosti někdo takový našel se zkušeností z posledních let. Googluj raději na zahraničních webech např.:
https://caravanistan.com/border-crossings/kazakhstan/
https://hitchwiki.org/en/Xinjiang
1. web má odkaz na fórum s letošními příspěvky, 2. je starší. Loni jsem se bavil s Evropanem, který právě procestoval Xinjiang busem. Říkal, že tam je spousty kontrol na silnicích. To není zrovna dobré podle mě na ježdění stopem a mohlo by to změnit situaci oproti tomu odkazu.
Když při žádosti o vízum uvedeš skutečný plán, pravděpodobně ho nedostaneš (zkušenosti ze zahraničních webů, zkus vygooglovat další zkušenosti). Když si vymyslíš nějaký běžný itinerář mimo Xinjiang a Tibet, uděláš rezervace ubytování přes booking.com, které vytiskneš a po získání víza zrušíš, rezervace letenek se zadáním platby převodem, který neprovedeš (stačí vytisknou tu rezervaci nebo jsou jiné způsoby získání potřebných letenek), pravděpodobně bude vše OK, ale nedá se vyloučit, že při další žádosti o vízum budou problémy (závěr je jen má spekulace, u nedávných 2 cest jsem změnil částečně plány, ale jen mimo tyto provincie).

Čína na 14 dní
Mongolsko, Čína, Tibet

Ahoj, poslal jsem Vám emaily.
Tady jen stučně:
Víza:
Co se týče udělení víz stačilo jim pouze doložit doklady k ubytování a itinerář. (ubytování jsem bral přes bookings.com a pak jsem to po udělení víza zrušil :-) )
Itinerář (extra papír) a ubytování  musí sedět s údaji co jsou na straně 6 žádosti o víza. Na stránkách studentagency je dobrý návod na vypnění víz.
Peníze:
Vezl jsem EURa a vyměnil všechny v Pekingu v bance - musíš najít Bank of China - jinde je nevyměniš. Kupodivu ani žádné překupníky jsem v Pekingu nenašel. Na letišti je špatný kurz (ale nic zase tak hrozného), ale aby ses dostal do města musíš něco vyměnit. (listky na vlak koupiš jen za hotovost v juanech)Bankomaty občas někde vidíš ale většinou neberou Mastercard/Visa. Zase "jedině" v BankOfChina jsou bankomaty na Mastercard/Visa.
 
Doprava:
Lístky na vnitrostátní vlaky/letadla jsem kupoval na trip.com -včetně platby kartou. Fungovalo bez problémů.
Noční vlak Peking-Xian - čekal jsem lepší, dost házel a moc dobře se tam nespí. Ale je čistý. Největší problém je ho najít :-)
Lokální autobusy - na autobusáku si připravit listeček/telefon s napsaným městem v čínštině a pak většinou chtějí pas.
Pavel
aubrecht(zavináč)centrum.cz

Ahoj Pavle chystáme se na podobný trip v září (nej místo Xianu Guilin), můžu se zeptat jak probíhala žádost o víza? Museli jste doložit doklady o koupení všech vnitrostátních letenek a jízdenek? Díky ([email protected])