Mongolsko, Čína, Tibet

Přechod z Kazachstánu do Číny

Majda

Ahoj cestovatelé, máte prosím někdo zkušenost s pozemním přechodem z Kazachstánu do Číny? Konkrétně mi jde o přechod Nur Zholy/ Khorgas.
Setkali jste se s tím, že by byla vyžadována nějaká speciální povolení? Stačí pouze pas s vízem do Číny?
Taky by mne zajímalo, zda máte zkušenosti s kontrolami. Setkali jste se s tím, že by vám chtěli zabavit či prohledávat foťák a telefon? Máte někdo zkušenost s tím, že by vám do telefonu zakomponovali nějakou sledovací aplikaci- Jingwang?
Poslední otázka je ohledně stopování. Stopoval jste někdo v Xinjiangu? Jaké jsou vaše zkušenosti? Bojí se lidi brát cizince?
Díky moc
Majda

Zkušenosti čtenářů

R.

Ahoj, to by byla velká náhoda, kdyby se tu při té malé návštěvnosti někdo takový našel se zkušeností z posledních let. Googluj raději na zahraničních webech např.:
https://caravanistan.com/border-crossings/kazakhstan/
https://hitchwiki.org/en/Xinjiang
1. web má odkaz na fórum s letošními příspěvky, 2. je starší. Loni jsem se bavil s Evropanem, který právě procestoval Xinjiang busem. Říkal, že tam je spousty kontrol na silnicích. To není zrovna dobré podle mě na ježdění stopem a mohlo by to změnit situaci oproti tomu odkazu.
Když při žádosti o vízum uvedeš skutečný plán, pravděpodobně ho nedostaneš (zkušenosti ze zahraničních webů, zkus vygooglovat další zkušenosti). Když si vymyslíš nějaký běžný itinerář mimo Xinjiang a Tibet, uděláš rezervace ubytování přes booking.com, které vytiskneš a po získání víza zrušíš, rezervace letenek se zadáním platby převodem, který neprovedeš (stačí vytisknou tu rezervaci nebo jsou jiné způsoby získání potřebných letenek), pravděpodobně bude vše OK, ale nedá se vyloučit, že při další žádosti o vízum budou problémy (závěr je jen má spekulace, u nedávných 2 cest jsem změnil částečně plány, ale jen mimo tyto provincie).

Majda

Ahoj, díky moc za doporučení. Zahraniční weby projíždím a říkala jsem si, že to zkusím i tady, kdyby náhodou 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: