Dobry vecer - rekl bych Buenos tardes,
zdravim Vas z Valencie, jsme tu na sklizni mandarinek, nejsou zrale a hledame nejakou jinou praci v jiznio casti Spanelska. Muzete nam poradit, jsme 2 solidni
nekuraci, velmi adaptabilni a ja osobne jsem pruvodce CK CEDOK Praha.
Meli jsme umysl vydelat trochu penez a cestovat po ibersem kraji ...
No, nepovedlo se.
Za DAR RADY MOC DIKY.
Vratislav Vojtech Novak
Tento článek má informovat čtenáře o aktivitách humanitárních organizací. Pro přejaté texty sammozřemě platí udání zdroje, ale prolink je otázkou oboustranné domluvy. Nicméně odkaz na projejt Slzy Konga je udám přímo v názvu, a stejně tak je prolinkován i příspěvek z Mexika.
Když jsme letěli poprvé do JV Asie, Singapur jsme za dva dny prolétli a pak jsme pokračovali rychle do Malajsie. Tak nám ale učaroval, že jsme se tam vrátili už třikrát a pokaždé jsme z toho "odvaření". Města mi nikdy nic neříkají, jsou to pro mě jen baráky...Ale Singapur je vyjímka, absolutní srdcovka. Líbí se mi směs asijské mentality s americkým způsobem života. Tamní jídlo zbožňuju, v hawker centrech bych mohla snad i bydlet:-) A právě se mi líbí i ta nezištnost a ochota pomoci, jak je psáno v článku. Všichni usměvaví a neuvěřitelně slušní a zdvořilí, město naprosto nablýskané, bezpečné... Je pravda, že co se "památek" a zajímavostí týče, stačí na to tři dny. Ale já ráda procházím právě ty postranní uličky v China townu apod. a to je pro mě ta nevětší atrakce:)
Dá se najít na internetu desítky článků i videí o Singapuru - kam jít, kde jíst apod., ale čistě praktické informace třeba kde nejlépe měnit peníze, kde jsou umístěny výdeje lístků nebo žetonů na metro, jak se dostat /zcela konkrétně, ne jen že metrem nebo busem / z letiště Changi do centra nebo dokonce do přístavu, kde je autobusové a vlakové nádraží pokud by člověk chtěl jet do Malajsie, jak se dostat na pláž a pod. tam nenajdete.